نتایج مطالعات بین المللی؛

شناسایی خطرات کووید طولانی در کودکان

شناسایی خطرات کووید طولانی در کودکان

به گزارش پاراسول بر مبنای مطالعه ای که در هشت کشور انجام شد، نزدیک به ۶ درصد از کودکانی که با کووید۱۹ به بخش اورژانس رجوع کردند، ۹۰ روز بعد علایم کووید طولانی را گزارش کردند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بستری اولیه کودکان در مدت ۴۸ ساعت یا بیشتر، وجود چهار علامت یا بیشتر در ویزیت اولیه اورژانس و سن ۱۴ سال یا بالاتر با بروز سندرم کووید طولانی مرتبط بود.
محقق اصلی «استفن فریدمن»، از دانشگاه کلگری در کانادا، اظهار داشت: «ما دریافتیم که در بعضی از کودکان، بیماری کووید ۱۹ با گزارش علایم پایدار بعد از ۳ ماه همراه می باشد. نتایج ما نشان داده است که راهنمایی و پیگیری مناسب، بخصوص برای کودکانی که در معرض خطر بالای ابتلاء به کووید طولانی هستند، مورد نیاز است.»
این مطالعه شامل ۱۸۸۴ کودک مبتلا به کووید ۱۹ بود که ۹۰ روز تحت نظر بودند. کووید طولانی مدت در حدود ۱۰ درصد از کودکان بستری در بیمارستان و ۵ درصد کودکانی که از اورژانس مرخص شده بودند، پیدا شد.
فریدمن اظهار داشت: «میزان گزارش شده ابتلاء به کووید طولانی در بزرگسالان به صورت قابل توجهی بیشتر از آنچه در کودکان یافتیم، است.»
بیشترین علایم پایدار گزارش شده در کودکان پس از بهبود از کووید ۱۹ شامل خستگی یا ضعف، سرفه، مشکل در تنفس یا تنگی نفس بود.
به گفته محققان، متأسفانه، هیچ درمان شناخته شده ای برای کووید طولانی مدت در کودکان وجود ندارد و تحقیقات بیشتری در این حوزه مورد نیاز است.


منبع:

1401/05/05
08:02:45
0.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است