تغییر سبک زندگی و کاهش تشنج های صرع

تغییر سبک زندگی و کاهش تشنج های صرع

به گزارش پاراسول، خراسان رضوی برخی اصلاحات در شیوه زندگی مبتلایان به صرع امکان دارد به کاهش تعداد تشنج های آنان کمک نماید.


به نقل از هلث، برای افرادی که صرع را تجربه می کنند، تغییر سبک زندگی امکان دارد کلید بهبود کنترل تشنج باشد. در حالیکه تحقیقات بیشتری باید در این حوزه صورت گیرد، شواهد اولیه نشان داده است که بعضی از اصلاحات سبک زندگی و روشهای فنی کاهش استرس امکان دارد در ترکیب با مصرف داروهای ضد تشنج برای صرع مفید باشند؛ بعضی از این موارد در ذیل عرضه شده است.
فعالیت بدنی
ورزش سلامت کلی را بهبود می بخشد و در بیشتر موارد تشنج را بدتر نمی نماید. بعضی از فعالیتهای بدنی حتی امکان دارد به کاهش تشنج برای برخی افراد کمک نماید البته پیش از شروع یک برنامه ورزشی جدید، با متخصص مغز و اعصاب در مورد ورزش ها و فعالیتهایی که قصد انجام آنرا دارید، گفتگو کنید.
نمونه هایی از ورزش های کم خطر شامل بسکتبال، فوتبال، دویدن و پیاده روی و ورزش های پرخطر شامل کوهنوردی، شیرجه یا اسب سواری است. شنا می تواند ایمن باشد اگر همیشه در حضور یک نجات غریق مراقب یا دیگر شناگران بزرگسال توانمند صورت گیرد.
یوگا امکان دارد شکل مفیدی از فعالیت بدنی کم خطر باشد چونکه روشهای فنی کاهش استرس را در خود جای داده است، باآنکه نتایج تحلیل و بررسی سال ۲۰۱۷ نشان داد که برای تعیین این اثرات در درمان صرع به تحقیقات باکیفیت بیشتری نیاز است.
حمایت عاطفی و روانی
صرع امکان دارد همراه با استرس، اضطراب و افسردگی رخ دهد. تحقیقات انتشار یافته در اکتبر ۲۰۱۷ نشان داد که رفتاردرمانی شناختی به علت تمرکز بر روی طرز فکر و تغییرات رفتاری برای سازگاری با استرس می تواند مفید باشد. رفتاردرمانی شناختی امکان دارد منجر به کاهش دفعات تشنج در بعضی از بیماران شود. علاوه بر این، در خیلی از موارد، رفتاردرمانی شناختی می تواند کیفیت زندگی، رفاه عاطفی، خستگی و افسردگی را بهبود بخشد. ذهن آگاهی و مدیتیشن، مشاوره و برنامه های آموزشی هم مفید بوده است.
موسیقی درمانی
در دهه ۱۹۹۰، مشخص شد که گوش دادن به آهنگ های خاص امکان دارد توانایی تفکر را افزایش دهد. تحقیقات محدود برای افراد مبتلا به صرع، نشان داده است که موسیقی درمانی امکان دارد منجر به کاهش تشنج و کاهش ناهنجاری های در رابطه با صرع شود.
تغییرات رژیم غذایی و رژیم درمانی امکان دارد فواید مختلفی برای افراد مبتلا به صرع عرضه نماید.
طب سوزنی
این درمان شامل قرار دادن خاص سوزن های نازک در بدن است که برای درمان صرع با نتایج متغیر مورد مطالعه قرار می گیرد.
نتایج بررسی در سال ۲۰۱۴ از طب سوزنی بعنوان درمانی برای صرع حمایت نکرد، در حالیکه در مطالعه سال ۲۰۲۱، تعدادی از پژوهشگران برزیلی کاهش تشنج را برای گروهی از بیماران مبتلا به صرع یافتند.
پیش از این که بتوان در مورد فواید طب سوزنی برای صرع به نتیجه رسید، تحقیقات بیشتری لازم است.
منبع:

1401/06/21
22:39:56
0.0 / 5
237
تگهای خبر: آموزش , پژوهشگر , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است