محققان كانادایی می گویند؛

هر نوع ورزش وزنه برداری به عضله سازی کمک می کند

هر نوع ورزش وزنه برداری به عضله سازی کمک می کند

پاراسول: پاراسول: وزنه زدن بطور منظم موجب افزایش قدرت و عضله سازی می شود و مهم نیست که این وزنه ها سنگین یا سبک باشند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، به قول حرکت شناسان دانشگاه مک مستر کانادا که وزن، تعداد و تداوم را بررسی کردند، همه اشکال تمرینات مقاومتی، همچون پلانک و لانژ مفید هستند.
«استوارت فیلیپس»، عضو تیم تحقیق، اظهار داشت: «تعدادی از عوامل و ترکیبات گیج کننده وجود دارند که باید هنگام ایجاد یک برنامه وزنه برداری برای به حداکثر رساندن قدرت و رشد عضلانی در نظر گرفت.»
برای این مطالعه، محققان ۱۹۲ مطالعه را بررسی کردند که در مجموع بیشتر از ۵۰۰۰ نفر را شامل می شد.
بسیاری از متخصصان تناسب اندام می گویند که بلند کردن سنگین ترین وزنه ها سه تا پنج بار بهترین راه برای افزایش قدرت است و استفاده از وزنه هایی که یک فرد می تواند هشت تا ۱۰ بار بلند کند برای ساختن اندازه عضلات بهترین است.
در این بررسی، محققان دریافتند که بلند کردن وزنه های سنگین تر بهترین راه برای افزایش قدرت است. با این وجود، برای به حداکثر رساندن اندازه عضلات، وزن کمتر از تعداد دفعات تکرار اهمیت داشت.
فیلیپس می گوید: «تحلیل ما نشان داده است که هر نسخه تمرین مقاومتی منجر به افزایش قدرت و توده عضلانی می شود. برنامه های ساده بسیار مؤثر هستند و مهم ترین نتیجه اینست که مردم می توانند از هر برنامه وزنه برداری بهره ببرند.»
محققان این یافته ها را خبر خوبی برای هر کسی که علاقمند به افزایش قدرت و حفظ عضلات بیشتر است، عنوان می کنند چونکه به پیشگیری از آسیب، به حداکثر رساندن تحرک و بهینه سازی فرآیند متابولیسم کمک می نماید.


1402/04/27
11:52:30
5.0 / 5
225
تگهای خبر: متخصص , محقق , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است