محققان می گویند؛

احساس پیری روند پیری را تسریع می کند

احساس پیری روند پیری را تسریع می کند

به گزارش پاراسول مطالعه اخیر نشان داده است افرادی که معتقدند بدن و ذهن آنها با افزایش سن تحلیل می رود، خودشان روند پیری شان را تسریع می کنند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان دریافتند که افراد مسن تر با چشم انداز ضعیف نسبت به پیری، در روزهایی که استرس داشتند نسبت به روزهایی که استرس کمتری داشتند، علایم سلامت جسمانی بیشتری را گزارش می کردند.
در مقابل، به نظر می آید افرادی که دیدگاه «سال های طلایی» بیشتری نسبت به عمرشان دارند، در مقابل استرس روزانه تا حدودی محافظت می شوند. آنها در واقع مشکلات سلامت کمتری را در روزهایی که بیشتر از حد معمول احساس استرس می کنند، گزارش کرده اند.
«داکوتا ویتزل»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی اورگن، می گوید: «ما می دانیم که یک رابطه قوی بین استرس و سلامت جسمانی وجود دارد.»
مطالعات مختلف نشان داده اند که وقتی افراد گرفتار استرس می شوند، امکان دارد بد غذا بخورند، ورزش را کنار بگذارند و با نتایج طولانی مدتی مانند فشار خون بالا و افزایش ریسک بیماری قلبی روبرو هستند.
به گفته ویتزل: «یافته های جدید نشان داده است که چشم انداز روشن تر در مورد پیری می تواند مانعی در مقابل اثرات فیزیکی استرس روزانه باشد.»
او تصریح کرد که این بدان معنا نیست که افراد باید برای بروز علایم فیزیکی خویش را سرزنش کنند، یا این که هر کسی باید با لبخند علایم را نادیده بگیرد.
به گفته ویتزل، «اما مردم باید آگاه باشند که تصورات آنها از روند پیری امکان دارد بر احساس آنها تاثیر بگذارد و باید در اینباره بازبینی کنند.»
این یافته ها بر مبنای بررسی ۱۰۵ شهروند در رده سنی بین ۵۲ تا ۸۸ سال بدست آمد. آنها در طول ۱۰۰ روز، بررسی های روزانه را در مورد سطح استرس و طیف وسیعی از علایم فیزیکی مانند خستگی، درد، تنگی نفس و ناراحتی معده انجام دادند.
این مطالعه نشان داد که به صورت متوسط، افراد تمایل به گزارش علایم فیزیکی بیشتری در روزهایی داشتند که استرس آنها بالاتر از هنجار شخصی شأن بود.

1400/11/01
19:46:56
0.0 / 5
303
تگهای خبر: بیماری , سلامت , محقق , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است