آخرین وضعیت کرونا در خراسان رضوی

آخرین وضعیت کرونا در خراسان رضوی

به گزارش پاراسول خراسان رضوی رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به آخرین شیوع ویروس کرونا در استان اظهار داشت: هم اکنون 322 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری هستند.دکتر محمد پهلوان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از مجموع بستری شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی ۸۸ نفر از آنان بدحال بوده و در بخش های مراقبت های ویژه این بیمارستان ها تحت درمان و مراقبت قرار دارند.

وی اشاره کرد: مراجعه سریع به مراکز درمانی سطح بندی شده نقش موثری در پیش گیری از بروز بدحالی و خطرات ناشی از بیماری دارد.

پهلوان اضافه کرد: ۲۴۸ نفر از کل بیماران کرونائی بستری در خراسان رضوی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۵ شهرستان دیگر استان را زیر پوشش دارد.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: طی یک روز گذشته ۹۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری شدند که سهم بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد ۸۷ نفر بود.

وی عنوان کرد: همین طور در یک روز گذشته ۵۱۹ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا بصورت سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و مراکز اورژانس بیمارستان ها بصورت سرپایی مراجعه و خدمات دریافت نمودند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی ها و تکمیل واکسیناسیون از مهم ترین راهکارهای پیش گیری از کرونا بشمار می رود.

منبع:

1401/01/16
09:22:23
0.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است