محققان بریتانیایی می گویند؛

استروژن به مقابله با کووید ۱۹ شدید کمک می نماید

استروژن به مقابله با کووید ۱۹ شدید کمک می نماید

تحقیقات جدید نشان میدهد که هورمون درمانی ممکنست از زنان در مقابل مرگ ناشی از کووید۱۹ محافظت کند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان بریتانیایی که بیشتر از ۵۴۰۰ زن مبتلا به کووید را در نیمه اول سال ۲۰۲۰ ردیابی کردند، گزارش دادند کسانی که استروژن مکمل دریافت کرده بودند، ۷۸ درصد کمتر در معرض خطر مرگ در خلال شش ماه بعد از تشخیص کووید قرار داشتند.
تقریباً ۵ درصد از زنان در این مطالعه پیش از تشخیص کووید، تحت هورمون درمانی (HRT) بودند. HRT برای تسکین علائمی مانند گرگرفتگی و بی خوابی ناشی از سطوح پایین استروژن و پروژسترون در دوران یائسگی استفاده می شود.
«کریستوفر ویلکاکس»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه ساوتهمپتون، اظهار داشت: «قبل از این که بتوانیم داروهای حاوی استروژن را بعنوان درمان کووید سفارش نماییم، تحقیقات بیشتری لازم است.»
با این حال، وی اشاره نمود که احتمال بستری شدن در بیمارستان و بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه، در مردان مبتلا به کووید بیشتر از زنان است. داده های اخیر از ۳۸ کشور همینطور نشان داده است که مردان ۱.۷ برابر بیشتر از زنان در معرض خطر مرگ ناشی از کووید هستند.
ویلکاکس اظهار داشت: «تعداد زیادی از مطالعات نشان داده اند که به نظر می آید میزان بالاتر استروژن با شدت کمتر بیماری های عفونی همچون کووید ۱۹ مرتبط هستند.»
وی اضافه کرد: «اخیراً مطالعاتی انجام شده است که نشان داده است امکان دارد داروهای حاوی استروژن، همچون HRT و قرص های ضد حاملگی خوراکی ترکیبی، دارای اثر محافظتی باشند.»
محققان مشاهده نمودند برای همه زنان، خطر مرگ در مدت شش ماه بعد از تشخیص کووید در بین آنهایی که مسن تر، چاق یا مبتلا به بیماری های دیگر بودند، بیشتر بود. خانمهایی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کردند هم با خطر بیشتر مرگ مواجه بودند.
اما تیم تشخیص داد کسانی که HRT دریافت می کنند با خطر بسیار کمتری مواجهند.
ویلکاکس توضیحات احتمالی را عرضه کرد: «تصور می شود که میزان بالاتر استروژن امکان دارد با افزایش پاسخ های ایمنی ارتباط داشته باشد. تحقیقات اخیر نشان داده است که این مساله می تواند تا حدی توضیح دهد که چرا زنان در مقایسه با مردان پاسخ آنتی بادی کووید بالاتر و سریع تری دارند.»
وی سفارش نمی کند که زنان بعد از تشخیص کووید، HRT را شروع کنند تا محافظت بیشتری دریافت نمایند.

1401/03/04
11:14:18
0.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است