نتایچ تحقیق جدید نشان می دهد؛

ورزش سبب کاهش خطر مبتلاشدن به آلزایمر می شود

ورزش سبب کاهش خطر مبتلاشدن به آلزایمر می شود

تحقیقات جدید نشان میدهد که چگونه ورزش با کاهش التهاب از افراد مسن در مقابل زوال شناختی محافظت می کند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، فعالیت بدنی ممکنست خطر ابتلاء به بیماری آلزایمر و زوال عقل را کم کند و روند زوال شناختی در رابطه با افزایش سن را کُند نماید.
به گفته پژوهشگران، پیری و بروز مشکلات نورودژنراتیو، مانند بیماری آلزایمر، با افزایش التهاب در مغز ارتباط دارند.
مطالعات حیوانی نشان داده اند که فعالیت بدنی ممکنست با کاهش فعال شدن سلول های میکروگلیال، سلول های ایمنی اولیه در مغز، فواید شناختی به همراه داشته باشند.
نتایج یک مطالعه جدید بر روی افراد مسن هم گزارش می دهد که کاهش فعال سازی میکروگلیال ممکنست به پشتیبانی از اثرات محافظتی فعالیت بدنی بر عملکرد شناختی کمک نماید.
کاهش در بعضی از توانایی های شناختی، مانند حافظه و توجه، با افزایش سن اتفاقی شایع است. با این وجود، تعدادی از افراد ممکنست گرفتار زوال عقل شوند، که شامل کاهش شدید توانایی های شناختی است و عملکرد روزانه را مختل می کند.
مطالعات نشان میدهد افرادی که بطور منظم ورزش می کنند کمتر در معرض ابتلاء به بیماری آلزایمر و زوال عقل هستند. علاوه بر این، فعالیت بدنی می تواند پیشرفت زوال شناختی را کم کند.
مطالعه اخیر پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان میدهد که کاهش التهاب در مغز ممکنست از فواید شناختی فعالیت بدنی باشد.
دکتر «کاتلین کاسالتو»، عضو تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «بسیاری از مطالعات نشان می دهند که فعالیت بدنی با سلامت بهتر مغز و شناخت مرتبط می باشد. بعنوان مثال، برآوردها نشان می دهند که عدم تحرک به تنهایی عامل ۱۳ درصد از موارد ابتلاء به آلزایمر در سراسر جهان است.»
وی در ادامه می افزاید: «با این حال، ما هنوز اساساً مکانیسم هایی را که فعالیت بدنی را با شناخت در انسان مرتبط می نماید، درک نمی نماییم. مطالعه ما نخستین داده های انسانی است که نشان میدهد فعال سازی میکروگلیال (التهاب مغز) ممکنست مکانیسم مدلول داری دراین زمینه باشد.»
این داده ها نشان می دهند که اثرات فعالیت بدنی بر روی فعال سازی میکروگلیال مختص مناطق خاصی از مغز است. این نتایج با داده هایی مطابقت دارد که نشان میدهد انفارکتوس های کوچک و لطمه شناسی های مغزی در رابطه با بیماری آلزایمر در دو ناحیه مغز شایع تر هستند.

1400/09/08
10:43:01
0.0 / 5
514
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است