محققان می گویند؛

افزایش خطر سرطان سینه در زنان شب كار

افزایش خطر سرطان سینه در زنان شب كار

پاراسول: تحقیقات جدید نشان داده است زنان شب كار در معرض خطر مبتلاشدن به سرطان سینه قرار دارند، چونكه نور مصنوعی مانع از تولید هورمون هایی میگردد كه نقش مهمی در سركوب رشد تومورها دارند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، یافته های این تحقیق نشان داده است زنانی كه پیش از یائسگی هستند و هم اكنون یا در گذشته سیگاری بودند و باز در نواحی با میزان بالای نور در فضای باز در شب زندگی می كنند، در معرض خطر مبتلاشدن به سرطان سینه قرار دارند.
«پیتر جیمز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، در این باره می گوید: «در جامعه مدرن صنعتی ما نور مصنوعی حدودا در همه جا وجود دارد. نتایج ما نشان داده است قرارگیری وسیع در معرض نورهای فضای باز در ساعات شب می تواند یك فاكتور پرخطر جدید برای سرطان سینه باشد.»
به گفته جیمز، «به نظر می رسد ملاتونین، هورمون تولید شده در مغز انسان، رشد تومورهای سرطان سینه را متوقف می كند، اما قرار گرفتن در معرض نور می تواند میزان آنرا كم كند، چراكه موجب اختلال در ریتم های شبانه روزی ما شده- ساعت داخلی بدن ما كه خواب آلودگی و هوشیاری را كنترل می كنند- و در مقابل منجر به افزایش خطر مبتلاشدن به سرطان سینه میگردد.
در این مطالعه جدید، تیم تحقیق داده های حدود ۱۱۰ هزار زن را بررسی نموده و تاثیر كار شیفت شبانه را در نظر گرفتند.
نتایج نشان داد زنانی كه در معرض بیشترین میزان نور در فضای باز در طول شب بودند، با حدود ۱۴ درصد افزایش خطر مبتلاشدن به سرطان سینه در مقایسه با زنان در پایین ترین میزان قرارگیری در معرض نور قرار داشتند.
محققان عنوان می كنند كه میزان نور فضای باز در شب افزایش می یابد، بدین سبب میزان مبتلاشدن به سرطان سینه باز افزایش می یابد، اما تاكید می كنند كه برای تأیید یافته های مطالعه و تشخیص مكانیزم بالقوه، نیاز به مطالعات بیشتری است.

1397/09/18
13:29:05
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: تولید , زندگی , سرطان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است