معاون وزارت بهداشت اعلام كرد

انتشار حساب های ملی سلامت، كاهش سهم پرداخت از جیب بیماران

انتشار حساب های ملی سلامت، كاهش سهم پرداخت از جیب بیماران

به گزارش پاراسول معاون درمان وزارت بهداشت از كاهش سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت طبق حساب های ملی سلامت اطلاع داد.دكتر قاسم جان بابایی در گفت وگو با ایسنا، از انتشار جداول حساب های ملی سلامت سال ۱۳۹۵ اطلاع داد و اظهار داشت: طبق این جداولی كه به تازگی بر روی درگاه ملی آمار قرار گرفته است، با اجرای طرح تحول نظام سلامت، كاهش سهم پرداخت از جیب خانوارها در این حوزه ادامه پیدا كرده و به رقم ۳۵.۶۶ درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینكه این جداول وضعیت حساب های ملی سلامت را طی ۱۶ سال متوالی یعنی از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۵، بر روی درگاه ملی آمار منتشر نموده اند، اضافه كرد: این جدول كل مخارج انجام شده برای سلامت مردم را در كشور نشان می دهند و بر مبنای دستور سازمان بهداشت جهانی تهیه شده اند.

معاون درمان وزیر بهداشت همینطور اظهار داشت: نموداری در این جداول وجود دارد كه نشان داده است سهم پرداخت از جیب خانوارها از ۵۶.۹۷ درصد در سال ۱۳۸۰ و پس از فراز و نشیب های بسیار به ۳۵.۶۶ درصد در سال ۱۳۹۵ رسیده است.

جان بابایی تصریح كرد: بر این اساس طی ۱۶ سال سهم پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت، ۲۱.۳۱ درصد كاهش یافته است. در مقابل سهم پرداخت های دیگران یعنی دولت و شركت ها ۱۸.۵۴ درصد افزایش یافته است. در عین حال سهم پرداخت های غیرمستقیم خانوارها هم ۲.۷۸ درصد افزایش یافته است.
1397/10/11
13:40:09
5.0 / 5
4283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است