محققان اعلام كردند؛

ارتباط داروهای سرماخوردگی و بالا رفتن خطر حمله قلبی

ارتباط داروهای سرماخوردگی و بالا رفتن خطر حمله قلبی

به گزارش پاراسول نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است مصرف داروهای ضدالتهابی باعث بالا رفتن خطر حمله قلبی می شود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، نتایج مطالعات محققان دانشگاه پیتزبرگ پنسیلوانیا نشان داده است هم داروهای ضداحتقان و هم داروهای ضدالتهابی (NSAID) كه در خیلی از داروهای سرماخوردگی یافت می شوند، در لیست داروهای افزایش دهنده فشارخون قرار دارند.
یافته ها نشان داده است افرادی كه NSAIDها را در زمان بیماری مصرف می كنند سه برابر بیشتر با احتمال ریسك حمله قلبی روبرو هستند.
«سوندرا دی پالما»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «افراد مبتلا به فشارخون بالا كنترل نشده یا بیماری قلبی باید از مصرف داروهای خوراكی ضداحتقان اجتناب نمایند. جمعیت عادی یا افرادی كه كمتر در معرض ریسك بیماری های قلبی عروقی هستند، باید با مشورت پزشك این داروها را مصرف كنند.»
در این مطالعه، محققان حدود ۱۰ هزار نفر مبتلا به عفونت های تنفسی را كه به خاطر حملات قلبی در بیمارستان بستری شده بودند مورد بررسی قرار دادند.
میانگین سنی شركت كنندگان در زمان حمله قلبی ۷۲ سال بود و خیلی از آنها دارای فاكتورهای پرخطر قلبی-عروقی نظیر دیابت و فشارخون بالا بودند.
محققان تاكید می كنند داروهای ضداحتقان بینی نباید بیشتر از ۷ روز بدون مشورت با پزشك مصرف شوند.

1397/11/10
23:39:46
5.0 / 5
4781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است