نگرانی وزارت بهداشت از عوامل بیماری زا در مناطق سیل زده در فصل گرما

نگرانی وزارت بهداشت از عوامل بیماری زا در مناطق سیل زده در فصل گرما

به گزارش پاراسول با گذشت حدود دو ماه از سیل اخیر كه استان هایی چون گلستان، لرستان، خوزستان و... را تحت تاثیر قرار داد، حالا با عنایت به گرم شدن هوا، رعایت نكات بهداشتی و بخصوص جلوگیری از برخی بیماری های عفونی و واگیردار در این مناطق از جدی ترین دغدغه های وزارت بهداشت است.


دكتر علیرضا رئیسی_معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سیل اخیر، اظهار داشت: این سیل برای حوزه سلامت هم تهدیدی جدی بود؛ اما خوشبختانه توانستیم اقدامات بموقع و مناسبی انجام دهیم تا امكان بروز مشكلات جدید به حداقل برسد.
فاضلاب از مشكلات جدی در خوزستان وی با بیان این كه با فروكش كردن سیلاب ها تازه كار اصلی در حوزه بهداشت شروع می شود، اظهار داشت: با عنایت به گرم شدن هوا و مشكلات برخی استان ها بخصوص استان خوزستان كه از جدی ترین مشكلات آنجا مبحث فاضلاب این شهر است، لازم است تمهیدات ویژه اندیشیده شود تا یك مرتبه برای همیشه این مشكل حل شود. استان خوزستان حتی پیش از وقوع سیل هم با مشكل فاضلاب روبرو بود و نیاز است تا كاری جدی و زیرساختی در این زمینه صورت گیرد.
رئیسی افزود: دانشگاه های علوم پزشكی استان های سیل زده و مأموران بهداشت ما در مناطق، نظارت جدی بر رعایت اصول بهداشتی همچون كلرزنی و كلر سنجی آب را انجام می دهند تا از بروز بیماری ها به صورت اپیدمی در منطقه جلوگیری شود.
رئیسی یكی از علل موفقیت در عدم بروز بیماری های اپیدمی را اطلاع رسانی درست به مردم و مصرف آب های كلرزنی شده و بسته بندی شده دانست و اظهار داشت: البته همچنان نگرانی برای بهداشت این مناطق وجود دارد و نظارت بر آب از جدی ترین دغدغه های ما است.
او در آخر رعایت بهداشت فردی، عمومی و بهداشت مواد غذایی را در عدم شیوع بیماری هایی مانند اسهال مؤثر دانست و اضافه كرد: هیچ تضمین جدی به جز رعایت بهداشت فردی و عمومی نمی تواند این اطمینان خاطر را در جهت كنترل عوامل بیماری زا در این مناطق در فصل تابستان داشته باشد.1398/02/27
13:13:26
5.0 / 5
4167
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است