مسئولی كه دچار خود تكذیبی شد

ماجرای آلودگی استخر كوثر در مركز بهداشت خرم آباد چه خبر است؟

ماجرای آلودگی استخر كوثر در مركز بهداشت خرم آباد چه خبر است؟

پاراسول: ماجرای آلودگی استخر كوثر اولین بار توسط رئیس مركز بهداشت خرم آباد مطرح و سپس در اقدامی عجیب به نقل از خود وی تكذیب شد؛ آیا متولی سلامت مردم مقابل فشارها عقب نشینی كرده است؟


خبرگزاری مهر - گروه استان ها: اولین بار چهارم خردادماه سال جاری بود كه مهرداد حسین پور رئیس مركز بهداشت و درمان خرم آباد در تماس تلفنی با خبرگزاری مهر و در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری اعلام نمود كه استخر كوثر خرم آباد تابحال سه بار به علت آلودگی تذكر گرفته و به دادگاه معرفی شده است.
وی بعنوان مسئول دستگاه متولی سلامت در مركز استان در اظهاراتی از بازدیدهای دوره ای از استخرهای خرم آباد اطلاع داد و اظهار داشت: تعداد كل استخرهای شهرستان ۹ مورد است و از آغاز سال ۹۸ تا امروز از این استخرها ۱۲ بازدید و بازرسی صورت گرفته است. موارد اقدام قانونی سه مورد بوده است كه معرفی به دادگاه شده است و هر سه مورد هم مربوط به استخر «كوثر» بوده است.
موضوع آلودگی تنها استخر بانوان شهر خرم آباد باعث نگرانی برای خانم هایی شد كه اوقات فراغت خویش را در استخر كوثر سپری می كردند.
حسین پور همینطور در اظهاراتش ادعا نمود كه «با توجه به اینكه تعطیلی استخرها تبعاتی از نظر اوقات فراغت دارد، در بعضی مواقع تذكراتی كه ما به آنها می دهیم مورد برخورد جدی قرار نمی گیرد.»
این اظهارات رئیس شبكه بهداشت و درمان خرم آباد واكنش دستگاه قضایی را به همراه داشت تا دادستان خرم آباد اعلام نماید كه آمادگی دارد هر پرونده تخلفی كه در این زمینه وجود دارد را به سرعت رسیدگی و برخورد قانونی كند.
به رغم همراهی و اقدام سریع دادستان خرم آباد، اما شاهد عقب نشینی عجیب رئیس شبكه بهداشت و درمان خرم آباد از موضع اولیه خود بودیم؛ تا شائبه هایی در مورد صحت بررسی های این دستگاه متولی در حوزه سلامت ایجاد شود.
مهرداد حسین پور در خبری كه چند روز پیش در كانال خبری دانشگاه علوم پزشكی قرار گرفت ادعا نمود كه استخر كوثر استانداردهای لازم را دارد تا این اظهارات ضدونقیض به نگرانی های مردمی دامن بزند. خودتكذیبی رئیس شبكه بهداشت خرم آباد
تلاش خبرگزاری مهر برای گفتگوی مجدد با رئیس شبكه بهداشت و درمان خرم آباد بی نتیجه ماند اما در جهت احترام به افكار عمومی فایل صوتی اظهارات مهرداد حسین پور منتشر می شود تا برخی خبرنگاران و رسانه ها بیشتر از این خویش را هزینه اظهارات متناقض مسئولان شبكه بهداشت و درمان خرم آباد نكنند. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: audio/mp3
و اما چندین سؤال از رئیس دانشگاه علوم پزشكی لرستان مطرح است كه خبرنگار مهر بدون هر گونه قضاوتی تلاش می كند پاسخ این سؤالات را برای اطلاع افكار عمومی كسب و اطلاع رسانی كند.
نخست اینكه آیا بازدیدهای دوره ای از استخرهای سطح شهر خرم آباد صورت گرفته و نتایج به درستی احصا شده است؟ اگر بازدیدی صورت گرفته چرا آمار متناقض از جانب شبكه بهداشت و درمان به رسانه ها اعلام می شود؟ اگر نتایج احصا شده در آزمایشگاه های شبكه بهداشت قابل استناد است چرا رئیس این شبكه از اظهارات اولیه خود عقب نشینی كرده است؟ ماجرای این عقب نشینی به فشارهای خاصی ارتباط دارد یا نسبت به نتایج احصا شده توسط این دستگاه متولی سلامت شك و تردید وجود دارد؟ آیا در موارد مشابه دیگر اظهارات رئیس شبكه بهداشت و درمان خرم آباد كه كاملاً با سلامت مردم در ارتباط بوده قابل استناد است و این اظهارات ضد و نقیض سبب بی اعتباری این دستگاه نمی شود؟
خبرگزاری مهر همچنان برای كسب اطلاعات صحیح در این زمینه پیگیری و نتایج را اطلاع رسانی خواهد نمود.


منبع:

1398/03/12
15:40:30
5.0 / 5
4224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است