رییس دانشگاه علوم پزشكی ایران:

وزارت بهداشت بسیج های مشابه كنترل فشارخون را راه اندازی كند

وزارت بهداشت بسیج های مشابه كنترل فشارخون را راه اندازی كند

پاراسول: رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران با اشاره به اینكه بسیج ملی كنترل فشار خون بالا، نگاهی باارزش در امتداد آگاه سازی مردم نسبت به سلامت خودشان بود، ابراز امیدواری كرد كه وزارت بهداشت بسیج های مشابهی برای كنترل سایر عوامل بیماری های غیرواگیر نیز راه اندازی كند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در جشن بزرگ بسیج ملی كنترل فشارخون بالا كه به همت دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار شد، دكتر جلیل كوهپایه زاده_رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران در این مراسم اظهار داشت: بسیج ملی كنترل فشار خون بالا، نگاهی باارزش در امتداد آگاهی سازی مردم نسبت به سلامت خودشان بود كه توانست بسیار موفق عمل كند.
وی اضافه كرد: ما در حوزه سلامت امیدواریم تا وزارت بهداشت باز هم بسیج های مشابهی برای كنترل سایر عوامل بیماری های غیرواگیر راه اندازی كند تا مردم بیشتر از گذشته نسبت به سلامت خود آگاه شوند.
وی ضمن تشكر از اصحاب رسانه افزود: رسانه ها در امتداد اطلاع رسانی، اقدامات بسیار موثری انجام دادند و از آنها سپاسگزاریم. بسیج ملی كنترل فشارخون بالا علاوه بر اینكه اهداف خاص خودرا داشت، میزان همدلی نهادهای مختلف با ما دست اندركاران حوزه سلامت را در كنار همراهی حداكثری مردم نشان داد.
كوهپایه زاده همین طور در جمع خبرنگاران، با اشاره به بدهی این دانشگاه و بیمارستان های تحت پوشش آن از سازمان های بیمه سلامت و تامین اجتماعی اظهار داشت: هم اكنون با پرداخت اخیری كه این دو سازمان داشته اند حدود یك چهارم از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی ما تسویه شده و امیدواریم مابقی آن نیز بزودی با همكاری وزارت بهداشت پرداخت گردد.
وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص چگونگی دفع پسماندهای بیمارستانی در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه اظهار داشت: از نظر علمی باید پسماند به شكل مناسب دفع شود. تا حدودی این مبادرت به شكل مناسب در حال انجام می باشد و در مواردی كه توانایی دفع صنعتی وجود نداشته باشد اهتمام می نماییم زباله از شكل عفونی خارج و سپس دفع شود. بطور كلی حفظ محیط زیست از وظایف اصلی ما است.
به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در ادامه این مراسم دكتر بابك عشرتی_معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی ایران نیز ضمن تشكر از تمام معاونت های دانشگاه، اظهار داشت: ما تنها برای رفع تكلیف این مسئولیت را قبول نكردیم؛ بلكه كوشیدیم فرصتی برای ایجاد سایر منافع در این بسیج ایجاد نماییم.
وی اضافه كرد: بنا بر این همكاران ما با تلاش زیاد اهتمام داشتند تا علاوه بر بیماریابی با یك هماهنگی گسترده بین دستگاه های مختلف در تهران اتفاقات بهتری را رقم بزنند. در این راستا وزارت ارتباطات، استانداری تهران، هلال احمر، پژوهشگاه علمی ژنتیك و... به یاری ما آمدند و توانستیم به جز غربالگری افراد، به یك نوآوری برسیم.
عشرتی با اشاره به اینكه دانشگاه علوم پزشكی ایران توانست در این بسیج یك میلیون و ۱۱۶ هزار نفر را غربالگری كند، اظهار داشت: ما در شبكه بهداشت رباط كریم، ملارد، بهارستان، شهریار، قدس، مراكز بهداشت غرب و شمال غرب توانستیم یك میلیون و ۱۱۶ هزار نفر را غربال نماییم كه این عدد بسیار عالی است؛ چونكه تصورمان این بود تنها می توانیم فشار خون ۸۸۰ هزارنفر را اندازه گیری نماییم و دانشگاه علوم پزشكی ایران را به رتبه دوم در این عرصه در كشور برسانیم. بدین سبب این اتفاق میسر نبود، مگر با كمك معاونت های مختلف دانشگاه، دانشجویان مان و نهادهای دیگر.
وی اضافه كرد: هر یك همكار ما فشار خون حدود ۸۰۰ نفر را اندازه گیری كرده است و این نشان دهنده تلاش بالای همكاران ما است كه دانشگاه ما را در كشور به رتبه سوم در حیطه فعالیت نیروی انسانی در این بسیج كرده است.
منبع:

1398/04/27
10:37:40
5.0 / 5
4124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است