اخطار در مورد گودبرداری غیرمجاز در بیمارستان سینا

اخطار در مورد گودبرداری غیرمجاز در بیمارستان سینا

به گزارش پاراسول شهردار منطقه ۱۲ در مورد ساخت و ساز و گود برداری غیر مجاز در داخل بیمارستان سینا اخطار داد.علی محمد سعادتی در گفت و گو با ایسنا در مورد اخطاریه تخریب و گودبرداری بیمارستان سینا با اشاره به اینكه این بیمارستان در سال ۹۶ برای راه اندازی ساختمان یك مجموعه تخصصی ۱۱طبقه برای بیماری ام اس كلنگ زنی انجام داد، اظهار داشت: این كلنگ زنی بدون دریافت مجوزهای لازم انجام گرفت.

وی با اشاره به اینكه بیمارستان سینا در محدوده ساختمان های میراث قرار دارد و به علت مجاورت در حریم میراثی باید بتواند ضوابط سازمان میراث فرهنگی را هم پاس كند، تصریح كرد: از سال ۹۶ تا اردیبهشت سال جاری رایزنی مسؤلان بیمارستان سینا با مسؤلان سازمان میراث فرهنگی ادامه داشت تا این كه در نهایت توانستند اجازه سازمان میراث فرهنگی را به شرط ارائه نقشه ساختمانی دریافت كنند.

سعادتی با اشاره به اینكه از اردیبهشت ماه جاری تابحال به شهرداری فشار می آورند كه با عنایت به موافقت ضمنی میراث فرهنگی، اجازه ساخت و ساز به آنها بدهد، اظهار داشت: این در شرایطی است كه نه تاییدیه نظام مهندسی، نه تاییدیه آتش نشانی و نه حتی نقشه ساختمانی به شهرداری عرضه كردند.

وی با طرح این سوال كه شهرداری تهران بر چه اساسی به این بیمارستان مجوز ساخت دهد؟ تصریح كرد: اگر خدای ناكرده حین انجام پروژه ساختمانی اتفاقی رخ دهد و یك نفر جان خویش را از دست بدهد چه پاسخی می توانیم بدهیم؟

سعادتی اضافه كرد: پهنه این ساختمان s۲۲۲ است و طرح آن باید در كمیسیون ماده ۵ مصوب شود. قانون برای همه یكسان و تضمین كننده موفقیت درست است و ما نمی توانیم برای این ساختمان ۱۱ طبقه بدون رعایت مقررات اجازه ساخت صادر نماییم.

وی با بیان این كه متاسفانه چند روز پیش یكی از مدیران بیمارستان با انتشار مطالبی خلاف واقع و با تحریك عواطف انسانی در خصوص این كه شهرداری اجازه نمی دهد كه بیماران ام اس دارای مركزی مجهز شوند، اظهار داشت: بر مبنای قانون پیش از هر گونه مبادرت به تخریب و گودبرداری باید گزارش وضعیت ساختمان های همجوار به مراجع ذیربط عرضه شود اما تابحال این اتفاق نیفتاده است و اگر خدایی نكرده بر اثر ریزش گود یكی از صدها نفری كه در محوطه بیمارستان تردد می كنند جان خویش را از دست دهد، چه كسی پاسخگو است؟

سعادتی تصریح كرد: برخورداری از ساختمانی ایمن و مقاوم برای همه بیماران لازم است. مسؤلان بیمارستان باید اجازه دهند ساختمان را مهندسان صاحب صلاحیت بر مبنای قوانین نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان بسازند.

به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا تابحال چندین اخطاریه ازسوی شهرداری تهران به مدیریت بیمارستان سینا درمورد گودبرداری غیرمجاز ارسال شده است كه یكی از این اخطاریه ها به شرح زیر است:


1398/06/08
10:58:07
5.0 / 5
4105
تگهای خبر: بیمارستان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است