انتقاد از تاخیر در عرضه خدمات سلامت روان به دانشجویان در انگلیس

انتقاد از تاخیر در عرضه خدمات سلامت روان به دانشجویان در انگلیس

به گزارش پاراسول دانشجویان انگلیسی كه با مشكلات و اختلالات روانی دست به گریبان هستند مجبورند برای دریافت كمك و خدمات سلامت روان از جانب متخصصان و مشاوران در دانشگاه خود تا حدود ۱۲ هفته منتظر بمانند كه این مورد نگرانی ها را نسبت به احتمال مبادرت به خودكشیِ این افراد در این دوره انتظار، افزایش داده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، آمار و ارقام جمع آوری شده توسط دانشگاه های انگلیس نشان داده است دانش آموختگان دانشكده رویال موسیقی لندن پارسال برای شروع مشاوره با بیشترین تاخیر مواجه بوده و در بدترین حالت تا ۸۴ روز برای دریافت مشاوره انتظار كشیدند.
سر نورمن لمب، وزیر بهداشت سابق انگلیس كه این اطلاعات را بدست آورده با بیان این كه انتظار ۱۲ هفته ای و بیشتر از مدت زمان یك ترم دانشگاهی، رسوایی به حساب می آید، اعلام نموده چنین تأخیرهای طولانی برای مراقبت از بیماری هایی مانند اضطراب و افسردگی می تواند برای دانشجویان به شدت صدمه زا باشد.
لمب تاكید كرده است دانشجویانی كه از مشكلات سلامت روان رنج می برند، به صورت فوری به كمك نیاز داشته و در صورت انتظار چند ماهه برای دریافت كمك، احتمال به دست آوردن سلامت روانی در آنها كاسته می شود.
با وجود تقاضای فزاینده برای دریافت مراقبت های درمانی، یك چهارم از دانشگاهای انگلیس بودجه خویش را برای بهداشت روانی دانشجویان كاهش داده یا ثابت نگه داشته اند. این آمارها در شرایطی به دست آمده كه خیلی از دانشگاه ها حاضر به عرضه اطلاعات كامل خود در این زمینه نشده اند.
این یافته ها در حالی انتشار یافته كه صدها هزار جوان انگلیسی برای شروع یك دوره دانشگاهی آماده شده و بیشتر آنها برای نخستین بار است كه خارج از خانه زندگی می كنند.
نتایج بررسی ها نشان داده است كه دانشجویان سراسر انگلیس به صورت میانگین برای دریافت خدمات مشاوره و حمایت های روانشناسی با ۵۲ روز انتظار مواجه اند.
در دانشگاه بریستول هم میانگین این تاخیر هفت هفته و نیم بوده كه مسئولان در حال بررسی ارتباط این تاخیر با خودكشی ۱۲ دانشجوی این دانشگاه در سه سال گذشته هستند.
دانشگاه های انگلیس الان با انتقادهای بسیاری به علت تاخیر در پشتیبانی از دانشجویانِ مبتلا به مشكلات روانی رو به رو شده اند كه در سال های اخیر شمارشان افزایش یافته است. دست و پنجه نرم كردن با مشكلات روانی می تواند منجر به عملكرد ضعیف دانشجویان در دانشگاه، اخراج از دانشگاه یا مبادرت به خودكشی در آنها شود. برآوردها از آن حكایت می كند كه در سال ۲۰۱۷ میلادی در انگلیس و ولز ۹۵ دانشجو در مقطع آموزش عالی خودكشی كرده اند.
شمار دانشجویان گرفتار مشكلات روان در این كشور از سال ۲۰۱۰ میلادی تابحال پنج برابر شده است. تحقیقات نشان داده است كه ۲۲ درصد از دانشجویان انگلیسی دست كم از یك مشكل روانی رنج برده و در ۳۴ درصد از دانشجویان مشكل به حدی بوده كه احتیاج به دریافت خدمات روانی محسوس بوده است.
علاوه بر این ۴۵ درصد از دانشجویان از مواد مخدر یا نوشیدنی های الكلی برای كنار آمدن با مشكلات خود استفاده كرده، ۴۳ درصد اغلب یا همیشه احساس نگرانی داشته و ۹ درصد هم اغلب یا همیشه در مورد آسیب زدن به خود فكر می كنند.
مدیر یك موسسه خیریه كه در این زمینه فعال است اعلام نموده كه زندگی به دور از خانه و خانواده و آغاز دانشگاه برای خیلی از دانشجویان می تواند تجربه ای استرس زا باشد و دور شدن از خانه، مشكلات مالی، مشكلات تحصیلی و یافتن دوستانی جدید همگی در ایجاد مشكلات روانی می توانند موثر باشند.
به نوشته روزنامه گاردین، با اینكه خیلی از دانشگاه ها با افزایش تعداد مشاوران خود و كاهش زمان انتظار برای دریافت خدمات روانی در كوشش برای رفع این مشكل هستند اما در این زمینه با چالش های گوناگونی روبه رو هستند كه به تنهایی قادر به حل آنها نیستند.1398/06/25
19:51:03
5.0 / 5
4184
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است