بررسی تاثیر داروهای گیاهی در درمان فشار خون بالا

بررسی تاثیر داروهای گیاهی در درمان فشار خون بالا

پاراسول: پژوهشگران اعتقاد دارند كه داروهای گیاهی می تواند در شیوه های درمانی فشار خون بالا در آینده به كار گرفته شوند.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، بشر از هزاران سال پیش از داروهای گیاهی بهره برده است. پژوهشگران همواره به دنبال روش های درمانی جایگزین بهتری هستند كه آنان را بر آن داشته تا در مورد تاثیرات بعضی از این گیاهان بازبینی كنند.

در بررسی اخیر به مطالعه روی گیاهانی پرداخته شد كه افراد به تاثیر آنها در درمان فشار خون بالا باور دارند. بااینكه رژیم غذایی و تغییر در سبك زندگی می تواند در كنترل فشار خون موثر باشد در بعضی از موارد مصرف دارو لازم است.

داروهای كاهنده فشار خون در بعضی از افراد اثربخشی لازم را دارد و می تواند با عوارض جانبی ناخوشایندی همراه باشد بنا بر این پژوهشگران به دنبال راهكارهای جدید برای مقابله با بیماری فشار خون بالا هستند.

گروهی از پژوهشگران آمریكایی به بررسی گروهی از گیاهان پرداختند كه از سال ها قبل بعنوان درمانی برای فشار خون كاربرد داشته اند. آنان طیف گسترده ای از گیاهان همچون اسطوخودوس، عصاره دانه رازیانه، آویشن و بابونه را مورد بررسی قرار دادند.

این پژوهشگران در بررسی های خود مشخصه زیست فعالی را در تمامی عصاره های این گیاهان پیدا كردند. این مشخصه می تواند توضیح دهد چرا بعضی از گیاهان خاصیت كاهنده فشار خون دارند.

به گفته پژوهشگران این گیاهان كانال پتاسیم موسوم به KCNQ5 را فعال می كنند. این كانال پتاسیم در عضلات صاف عروقی وجود دارد. زمانی كه عضلات صاف عروقی منقبض می شوند فشار خون افزوده می شود و هنگامی كه این عضلات آرام باشند فشار خون كاسته می شود.

فعال شدن KCNQ5 به آرام سازی این ماهیچه ها كمك می نماید. بگفته پژوهشگران این شرایط می تواند توضیح دهد چرا بعضی از گیاهان دارویی فشار خون را پایین می آورند.

به گزارش پاراسول به نقل از مدیكال نیوز تودی، پژوهشگران همین طور بررسی هایی روی انواع دیگری از گیاهان انجام دادند كه بعنوان عامل كاهنده فشار خون شناخته شده نیستند. بگفته آنان این گیاهان در فعال سازی KCNQ5 نقشی نداشتند.
1398/07/13
14:46:48
5.0 / 5
4053
تگهای خبر: بیماری , پژوهشگر , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است