كدام كشور اروپایی بیشترین مبتلایان به دیابت را دارد؟

كدام كشور اروپایی بیشترین مبتلایان به دیابت را دارد؟

پاراسول: طبق مطالعه صورت گرفته در كمیسیون اروپا از میان تمام كشورهای عضو اتحادیه، فرانسه بیشترین تعداد افراد مبتلا به دیابت مزمن را به خود مختص كرده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش این كمیسیون كه همزمان با روز جهانی دیابت انتشار یافت، حدود ۳۳ میلیون شهروند اتحادیه اروپا از این بیماری رنج می برند.
این مطالعه نشان میدهد از هر ۱۰ فرانسوی (۱۰ درصد) یك نفر به دیابت مزمن مبتلا است. بعد از فرانسه نیز ۹.۳ درصد شهروندان پرتغال و ۹.۲ درصد از شهروندان یونان از این بیماری رنج می برند.
اما در طرف مقابل تنها ۴.۴ درصد شهروندان لیتوانی و ۴.۶ درصد شهروندان دانمارك و ایرلند به دیابت مزمن مبتلا هستند. همین طور ۴.۷ درصد شهروندان لتونی، ۴.۸ درصد رومانی ها و سوئدی ها و ۴.۹ درصد اتریشی ها نیز دیابت دارند.
در این گزارش آمده است كه هیچ تفاوت شایان توجهی بین زنان و مردان مبتلا به این بیماری مشاهده نمی گردد اما تنها با بالا رفتن سن، سهم افراد مبتلا به دیابت مزمن بیشتر می شود.
طبق این مطالعه در بین افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله در اتحادیه اروپا، ۱۶.۳ درصد مبتلا به دیابت مزمن هستند. در گروه سنی ۷۵ سال یا بالاتر، این رقم به ۱۹.۶ درصد می رسد. برای گروه های سنی زیر ۴۵ سال نیز این رقم زیر ۲ درصد است.
به گزارش یورونیوز، اما رابطه تحصیلات و افراد مبتلا به دیابت مزمن نیز در این تحقیق مورد ارزیابی قرار گرفته است بطوریكه ۱۰.۸ درصد افراد با سطح تحصیلات پایین مبتلا به این بیماری گزارش شده اند. میزان افراد مبتلا به این بیماری با سطح متوسط تحصیلات ۵.۷ درصد گزارش شده و تنها ۴.۴ درصد افراد با تحصیلات بالا در این مطالعه مبتلا به دیابت مزمن بوده اند.
منبع:

1398/08/25
13:47:06
5.0 / 5
4154
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است