نمكی:

صدور مجوز دانشكده دندانپزشكی شاهرود

صدور مجوز دانشكده دندانپزشكی شاهرود

به گزارش پاراسول وزیر بهداشت ضمن اشاره به فراهم شدن زیرساخت های لازم برای ایجاد دانشكده دندانپزشكی در شاهرود، از صدور مجوز این دانشكده آگاهی داد و اظهار داشت: ظرفیت های پزشكی شرق استان سمنان قابل تحسین است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، سعید نمكی ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح متمركز پروژه های دانشگاه علوم پزشكی شاهرود به میزبانی سالن آمفی تئاتر بیمارستان بهار ضمن اشاره به پیگیری های جدی حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی در مجلس پیرامون ایجاد دانشكده دندانپزشكی شاهرود از صدور مجوز این دانشكده آگاهی داد و ابراز كرد: امروز طی یادداشتی به دكتر لاریجانی اعلام كردیم كه موافقت اصولی با ایجاد این دانشكده با عنایت به زیرساخت هایی كه در شاهرود برقرار است، در همین شنبه آتی صادر شود.
وی بابیان اینكه روند ساخت بیمارستان میامی نیز تسریع خواهد شد، بیان كرد: درصدد هستیم تا مركز درمانی كالپوش میامی به صورت شبانه روزی به بیماران و متقاضیان خدمات ارائه كند همین طور برای رادیوگرافی دندان و همین طور سونوگرافی نیز دستگاه های مورد نیاز شهرستان میامی تأمین و ارسال خواهد شد.

رفع نگرانی های رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با نرخ منفی رشد جمعیت
وزیر بهداشت بابیان اینكه اورژانس عظیم شاهرود با بهترین كیفیت خدمات از امروز پذیرای متقاضیان و بیماران است، اظهار داشت: یكی از مزیت های این مركز سوژه زایمان و خدمت رسانی فوری به بیماران است.
نمكی به افتتاح مركز درمان ناباروری در شاهرود نیز اشاره داشت و ابراز كرد: این مركز در ادامه سیاست های وزارت خانه درزمینهٔ رفع نگرانی های رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با نرخ منفی رشد جمعیت راه اندازی و توسط وزارت بهداشت تجهیز شده است.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به توسعه درمان و بهداشت در چهار دهه گذشته تاریخ انقلاب اسلامی، بیان كرد: پیش از انقلاب گرفتار به هم ریختگی فاكتورهای سلامت در سطح كشور بودیم به نحوی كه مرگ ومیر كودكان در دوران پیش از انقلاب ۱۲۰ مورد به ازای هر یك هزار مورد زایمان بود درحالی كه این امر به یك در ۱۱ تا ۱۳ هزار تولد رسیده است.
پوشش ۱۰۰ درصدی واكسیناسیون در كشور
وزیر بهداشت بابیان اینكه پوشش واكسیناسیون در كشور نیز از ۲۵درصد در دوران طاغوت به ۱۰۰ درصد در عصر حاضر افزایش یافته است، بیان كرد: حذف سرخك در ایران به گواهی سازمان بهداشت جهانی یكی از دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان در ایران اسلامی شمرده می شود.
نمكی بابیان اینكه برای درمان بیماری ها نیازمند عزم ملی است، بیان داشت: خیلی از موارد امروز هستند كه جامعه را تهدید می كنند اما راه درمانشان هم واكسیناسیون نیست، برای مثال امروز تصادفات جاده ای، مسائل قلبی و عروقی و یا فشارخون مواردی هستند كه كاهش آنها نیازمند عزمی ملی و همه جانبه است.
وی بابیان اینكه در این راستا دولت نیز توانسته اقدامات خوبی را صورت دهد كه طرح نظام سلامت از آن جمله است، ابراز كرد: این طرح توانست بار سنگینی از دوش بیماران بردارد و همین طور رسیدگی به بیماران صعب العلاج به بهترین نحو انجام می شود اما در مرحله دوم اصلاح نظام سلامت نیاز است تا تقویت زیرساخت های درمانی و بستری را در كشور شاهد باشیم.

اجرای طرح پایش فشارخون ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر
وزیر بهداشت سیستم ارجاع، پزشك خانواده، نسخه الكترونیك، كنترل و پایش فشارخون و دیابت، بسیج ملی فشارخون و... را طرح هایی موفق دانست و تاكید كرد: ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در جریان طرح پایش فشارخون قرار گرفتند كه نشان از موفقیت طرح داشت.
نمكی بابیان اینكه طرح هر خانه یك پایگاه سلامت از دیگر اولویت های وزارتخانه است، بیان كرد: این طرح تا جامعه محور شدن سلامت از طرف وزارت بهداشت دنبال می شود كه البته اولویت آن جامعه محور كردن آموزش های حوزه بهداشت و درمان به خصوص در میان خانواده ها است.
وی به بروز برخی حواشی در درون استان سمنان كه دارای دو دانشگاه علوم پزشكی در سمنان و شاهرود است اشاره نمود و اظهار داشت: مانند برخی نقاط دیگر كشور در این استان نیز مشكلاتی وجود داشت و سیگنال های منفی را نیز می دیدیم اما از روزی كه من به وزارتخانه آمدم اعلام كردم كه باید این كدخدا بازی را جمع كرد و از طرف دیگر تاكید كردم كه دانشگاه های كشور باید هویت مستقل داشته باشند در نتیجه احكام هیئت امنای دانشگاه علوم پزشكی شاهرود را جداگانه و مجزا صادر كردم.
وزارت بهداشت را با ۲۰ میلیارد تومان كسری تحویل گرفتم
وزیر بهداشت بابیان اینكه من وزیر بهداشت اصول گرایان، اصلاح طلبان، شیعیان، اهل تسنن و حتی زندانیان محكوم به اعدام هست، اظهار داشت: از روز اول كه به این وزارت خانه آمدم با كوهی از مشكلات اقتصادی روبرو شدم با ۲۰هزار میلیارد تومان كسری منابع، این مجموعه را تحویل گرفتم كه ۱۰هزار میلیارد تومان بدهی آن به بیمه ها مربوط می شد.
نمكی بابیان اینكه در چنین شرایطی موج نفس گیر آنفولانزای اخیر با تلاش كادر پزشكی و پرستاری كشور خوشبختانه مهار گشت و من در مقابل تك تك این عزیزان زانوزده و تشكر می كنم، اشاره كرد: سرانه تخت در استان سمنان خوب است و بعنوان شاخص موردپذیرش خواهد بود اما برای نظام سلامت ارائه خدمت آنرا بر پایه تخت و بیمار قبول نداریم و معتقدیم پیش از آن باید پیشگیری كرد.
وی بابیان اینكه كارانه پرسنل بهداشتی كشور بزودی پرداخت خواهد شد، اضافه كرد: شش استان كشور عید امسال به شدت گرفتار سیل شدند و باهمت همین افرادی كه ۱۷ماه كارانه نگرفتند به نحوی مدیریت شد كه یك مورد اپیدمی در كشور مشاهده نشد و این جای قدردانی دارد.


منبع:

1398/09/20
17:24:55
5.0 / 5
4095
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است