از تعرفه های پزشكی 99 چه خبر؟

از تعرفه های پزشكی 99 چه خبر؟

به گزارش پاراسول دبیر و رئیس دبیرخانه شورایعالی بیمه سلامت، درباره آخرین وضعیت تعیین تعرفه های پزشكی سال ۱۳۹۹، اظهار داشت: تعرفه های پزشكی، با عنایت به میزان رشد بودجه بیمه ها و میزان افزایش حقوق و دستمزد در بودجه سال آینده بررسی و تعیین می شوند.دكتر سید سجاد رضوی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به آخرین جزئیات بررسی تعرفه های پزشكی سال ۱۳۹۹ در شورایعالی بیمه، اظهار داشت: تابحال هیچ پیشبینی در زمینه تعرفه های پزشكی سال آینده انجام نشده است. البته سازمان نظام پزشكی پیشنهادات خویش را در این حوزه عرضه كرده است، اما هنوز در این عرصه پیشبینی یا تصمیم گیری انجام نشده است.

وی با اشاره به اینكه وضعیت تعیین تعرفه های پزشكی به میزان رشد بودجه سازمان های بیمه گر و میزان رشد حقوق و دستمزد در بودجه بستگی دارد، اضافه كرد: در عین حال جهت بررسی تعرفه ها ابتدا باید ببینیم دولت چقدر پول در اختیار این حوزه قرار می دهد. بر مبنای بودجه ای كه دولت و مجلس برای سال آینده در این عرصه مشخص می كنند می توان درباره تعرفه های پزشكی سال آینده تصمیم گیری كرد. ازاین رو ابتدا باید میزان رشد بودجه سازمان های بیمه گر و میزان رشد حقوق و دستمزد در بودجه سال ۱۳۹۹ در دولت و مجلس مشخص شود و سپس ما تلاش می نماییم تعرفه های سال آینده را پیش از آخر سالجاری بررسی و اعلام نماییم. البته ما فعلا پیشنهادی به دولت در این عرصه نداده ایم.

سجاد رضوی در خاتمه از بررسی پوشش بیمه ای بیماری های نادر در شورایعالی بیمه اطلاع داد و اظهار داشت: البته هم اكنون بعضی از خدمات بیماران نادر تحت پوشش بیمه قرار دارد. البته ابتدا باید در این حوزه معاونت درمان با همكاری بنیاد بیماری های نادر پیشنهاداتش را عرضه نماید و اعلام نماید كه چه بیماری ها و خدماتی باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند، سپس پیشنهادات آنها در شورایعالی بیمه بررسی شده و میزان و سطح پوشش بیمه ای این بیماری ها مشخص می شود. ازاین رو فعلا در انتظار پیشنهادات معاونت درمان در این عرصه هستیم.
1398/10/20
16:09:37
5.0 / 5
4024
تگهای خبر: بیماری , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است