هر ایرانی بابت درمان چقدر از جیب هزینه می كند؟

هر ایرانی بابت درمان چقدر از جیب هزینه می كند؟

به گزارش پاراسول معاون كل وزارت بهداشت وضعیت پرداخت از جیب مردم به ازای دریافت خدمات درمانی را شرح داد و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷ هر ایرانی برای دریافت خدمات درمانی ۶۷۴ هزار تومان از جیب پرداخت كرده است.


دكتر ایرج حریرچی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت پرداخت از جیب مردم به ازای دریافت خدمات درمانی، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷ هر ایرانی برای دریافت خدمات درمانی ۶۷۴ هزار تومان از جیب پرداخت كرده است.
وی با اشاره به اینكه بر مبنای بررسی های انجام شده ۵.۴۵ درصد از هزینه های مصرفی هر خانوار ایرانی مربوط به هزینه های بهداشتی درمانی در سال ۱۳۹۷ بوده است، اضافه كرد: هزینه های دارویی با ۲۸.۵ درصد و هزینه های دندانپزشكی با ۲۲.۷ درصد رتبه اول و دوم را در هزینه های درمانی خانوار به خود اختصاص داده اند. همینطور هزینه های بستری و تشخیصی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی و... در رتبه های بعدی هزینه های درمانی خانوارهای ایرانی پارسال قرار دارند.
معاون كل وزارت بهداشت همینطور اظهار داشت: پنجك پنجم ( ۲۰% برخوردار جامعه) با سرانه یك میلیون و ۹۶۶ هزار تومان، ۱۶.۷ برابر پنجك اول ( ۲۰% فقیر) با سرانه ۱۱۷ هزار تومان، از جیب برای دریافت خدمات درمانی در سال ۹۷ پرداخت كرده اند.
وی درباره علت اختلاف زیاد پرداختی از جیب در اقشار با درآمد بالا به نسبت اقشار فقیر و كم درآمد به ایسنا اظهار داشت: با عنایت به بهره مندی حدودا یكسان افراد جامعه از اغلب خدمات درمانی، علت این اختلاف زیاد در پرداختی از جیب، استفاده اقشار برخوردار از خدمات بخش خصوصی با تعرفه بالاتر است.1398/10/21
19:47:44
5.0 / 5
4257
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است