نایب رئیس كمیسیون بهداشت:

درباره شیوع ویروس كرونا در كشور جای نگرانی وجود ندارد

درباره شیوع ویروس كرونا در كشور جای نگرانی وجود ندارد

به گزارش پاراسول نایب رییس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه «گزارش و مورد مشكوكی درباره ورود ویروس كرونا به كشور عرضه نشده است»، اظهار داشت: فعلا جای هیچ گونه نگرانی نیست چون هیچ موردی از وجود این ویروس در كشور گزارش نشده است.


مرتضی خاتمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برپایه اعلام وزارت بهداشت تیم های بهداشتی و مراقبت بیماری ها و عوامل كنترل در مبادی ورودی كشور همچون فرودگاه ها مستقر هستند. آنها مراقبت های لازم را انجام می دهند تا كسانی كه حتی مشكوك به مبتلا شدن به ویروس كرونا هستند، وارد كشور نشوند.
وی افزود: البته هیچ موردی ولو مشكوك گزارش نشده است، ولی بهرحال باید مراقبت ها جدی باشد. این ویروس بیشتر از حیوان به انسان منتقل می شود اما احتمال انتقال از انسان به انسان هم وجود دارد مهم آن است كه اصول بهداشتی رعایت شود.
خاتمی تصریح كرد: باید از روبوسی با افراد مشكوك به علایم بیماری آنفلوآنزا جلوگیری شود و دست ها مرتبا شسته شود. علایم این بیماری شبیه آنفلوآنزا است.
نایب رییس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در انتها با تاكید بر این كه «اطلاع رسانی و آموزش مردم عاملی مهم در پیشگیری از ورود و شیوع ویروس كرونا در كشور به شمار می آید»، اظهار نمود: همان گونه كه می توان به راحتی از اشاعه این ویروس جلوگیری كرد در مقابلش با عدم مراقبت های جدی امكان شیوع هم وجود دارد، البته كه فعلا جای هیچ گونه نگرانی نیست چون موردی گزارش نشده است.1398/11/08
09:06:41
5.0 / 5
4498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است