اسفنانی به پاراسول خبر داد

كشف ۵۵۰ هزار عدد ماسك احتكار شده در تهران

كشف ۵۵۰ هزار عدد ماسك احتكار شده در تهران

پاراسول: مدیركل تعزیرات حكومتی شهر تهران از كشف 550 هزار ماسك احتكار شده در یك انبار تهران و برخی داروخانه ها آگاهی داد.محمدعلی اسفنانی در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با نظارت های سازمان تعزیرات حكومتی بر بازار فروش ماسك و دستكش یك بار مصرف به دنبال شیوع ویروس كرونا در كشور اظهار نمود: ما طی روزهای پنجشنبه، شنبه و همین طور امروز (یكشنبه) اكیپ های مختلفی از گشت هایمان را در سطح شهر اعزام كردیم كه منجر به این شد كه روز گذشته یك انبار احتكار ماسك و مواد ضدعفونی كننده را با حدود ۵۰۰ هزار عدد ماسك در تهران كشف نماییم.

وی اضافه كرد: خوشبختانه این تعداد ماسك ضبط شده و تحویل دانشگاه علوم پزشكی ایران می شود تا به داروخانه ها برای مصرف مردم تحویل دهند.

مدیركل تعزیرات حكومتی شهر تهران از كشف قریب به ۵۰ هزار عدد ماسك در داروخانه ها نیز آگاهی داد و اظهار داشت: این داروخانه ها این ماسك ها را به مردم عرضه نكرده و یا گران می فروختند. همین طور ژل ها و اسپری های ضد عفونی كننده نیز در بعضی موارد كشف شد كه هم خیلی گران می فروختند و هم عرضه نمی كردند كه تماما به پرونده آنها رسیدگی و حكم صادر شد.

اسفنانی اشاره كرد: ما كماكان همین رویه را تا رسیدن به وضعیت مطلوب ادامه می دهیم.

وی در ارتباط با خبری در خصوص اینكه مقرر است ماسك به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گیرد، بیان كرد: این سیاست علوم پزشكی وزارت بهداشت و درمان است كه اگر این كار را انجام دهند، آنهایی كه ماسك نگهداری كرده و عدم عرضه داشته اند بطور قطع مجبور می شوند ماسك های مورد نظرشان را عرضه كنند.

مدیركل تعزیرات حكومتی شهر تهران با تاكید بر اینكه "ما كماكان نظارت مان را ادامه می دهیم"، اظهار داشت: حتی در توزیع وزارت بهداشت هم اگر لزوم پیدا كند نظارت می نماییم كه ماسك و آنچه مورد نیاز مردم است در اختیار آنها قرار گیرد.

وی در ارتباط با گزارش تخلفات به سازمان تعزیرات حكومتی تاكید كرد: مردم می توانند بوسیله سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات تخلفاتی را كه مشاهده می كنند، گزارش دهند.

بر اساس این گزارش، مدیركل تعزیرات حكومتی شهر تهران روز گذشته (شنبه) از برنامه ریزی گشت های این سازمان برای حضور در مراكز عرضه و تولید ماسك و موارد مورد نیاز مردم به دنبال شیوع بیماری كرونا آگاهی داده بود.

منبع:

1398/12/04
13:19:12
5.0 / 5
3706
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است