تكذیب شایعه ابتلای 30 درصد تهرانی ها به كرونا تا آخر اسفند

تكذیب شایعه ابتلای 30 درصد تهرانی ها به كرونا تا آخر اسفند

به گزارش پاراسول فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران شایعه مربوط به ابتلای ۳۰ درصد مردم تهران تا آخر اسفندماه به كرونا در فضای مجازی را غیرعلمی و كاملا غیركارشناسی عنوان نمود.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا دكتر علیرضا زالی، افزود: این آمار كاملا غیركارشناسی و غیرواقعی است و در هیچ جای دنیا حتی در چین هم این آمار اعلام نشده است.
وی این شایعه را مطلقا غیرقابل قبول دانست و تصریح كرد: كمیته علمی ستاد مقابله با كرونا كه به صورت شبانه روزی در زمینه رصد، پایش، برنامه ریزی، گمانه زنی و طراحی سناریوهای مختلف در زمینه كرونا در تهران فعالیت میكند، چنین آماری را تایید نكرده و آنرا بسیار اغراق آمیز میداند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی، دكتر زالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جلسه ای كه با حضور فرماندهان سپاه برای انجام هماهنگی های لازم در مورد مقابله با كرونا برگزار شد، تصریح كرد: در این جلسه توافقات خوبی صورت گرفت و هماهنگی های لازم در زمینه برنامه های لجستیكی، پشتیبانی و استفاده از ظرفیت بسیج و بسیج جامعه پزشكی در جهت مقابله با كرونا انجام پذیرفت.
به قول وی نیروی سپاه آمادگی خویش را از نظر اعتباری، لجستیكی، تأمین نیروی انسانی و استفاده از ظرفیتهای بهداشتی و درمانی سپاه در تهران را اعلام نمودند.
دكتر زالی در خاتمه مردم را به استفاده از دستكش در هنگام بنزین زدن در جایگاههای سوخت سفارش كرد و طبق دستورالعمل وزارت بهداشت بهترین شیوه را انجام فرآیند سوختگیری توسط متصدیان و پرسنل جایگاه برشمرد تا با عنایت به كمبود اقلام بهداشتی و دستكش بهتر بتوان از انتقال و انتشار ویروس پیشگیری كرد.1398/12/17
14:44:42
5.0 / 5
3305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است