توسط محققان انگلیسی توسعه داده شد

آزمایش تشخیص كووید-۱۹ حتی در منازل

آزمایش تشخیص كووید-۱۹ حتی در منازل

پاراسول: پژوهشگران انگلیسی موفق به توسعه یك آزمایش برای تشخیص بیماری ˮكووید-19ˮ شدند كه می تواند در عرض 30 دقیقه این بیماری را تشخیص دهد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، كار تحقیقاتی انجام شده توسط پژوهشگران دانشگاه های "برونل"( Brunel) لندن، "لنكستر"( Lancaster ) و "ساری" ( Surrey) می تواند با استفاده از یك سخت افزار دستی، در عرض نیم ساعت بیماری "كووید-۱۹" را تشخیص دهد.
سخت افزار مذكور حدود ۱۲۰ دلار قیمت دارد و با باطری كار می كند و به یك اپلیكیشن گوشی هوشمند متصل می شود تا نتایج تشخیصی را به نمایش بگذارد.
در این آزمایش از كیت های سواب تك نفره هم استفاده می شود كه برای هر شخص حدود ۵ دلار قیمت دارد. این سواب كه برای نمونه گیری است، در بینی یا گلو فرد استفاده می شود و نیازی نیست نمونه ها به آزمایشگاه منتقل شوند.
این آزمایش مبتنی بر یك فناوری است كه در فیلیپین، برای آزمایش انتشار یك ویروس در مرغ ها مورد استفاده قرار می گرفت.
حال این فناوری برای تشخیص بیماری "كووید-۱۹" در انسان تطبیق داده شده است و تیم تحقیقاتی در حال تقویت تولید انبوه این آزمایش هستند.
بدیهی است این آزمایش پیش از شروع فعالیت در هر جغرافیایی، باید به تایید نهادهای نظارت بر سلامتی مانند "سازمان غذا و دارو آمریكا"(FDA)برسد.
ولی پژوهشگران این پروژه اطمینان دارند كه این آزمایش نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت و احیانا طی چند هفته آتی در دسترس خواهد بود.
محققان در این آزمایش می توانند بطور همزمان تا ۶ نفر را مورد آزمایش قرار دهند و مزیت انجام آن این است كه در مطب پزشكان، در بیمارستان، در محل اشتغال افراد و حتی در منازل قابل استفاده می باشد.
نكته قابل توجه این است كه آزمایش توسعه داده شده توسط این پژوهشگران می تواند برای آزمایش افراد بدون علایم هم استفاده گردد تا به كنترل روند شیوع بیماری در جامعه كمك شایانی شود.
منبع:

1399/01/07
12:10:19
5.0 / 5
3258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است