اخطار سازمان جهانی بهداشت نسبت به بازگشت ابولا در كنگو

اخطار سازمان جهانی بهداشت نسبت به بازگشت ابولا در كنگو

به گزارش پاراسول بعد از چند هفته آرامش در مبارزه با ابولا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) از مشاهده یك مورد جدید مبتلا شدن به این بیماری در جمهوری دموكراتیك كنگو اطلاع داد. این در شرایطی است كه دولت در حال آماده سازی برای اعلام رسمی آخر بیماری همه گیر ابولا بود.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، مقامات بهداشتیِ سازمان ملل متحد روز گذشته (جمعه) اعلام نمودند كه یك مرد ۲۶ ساله از اول فوریه اولین كسی است كه به بیماری ابولا در جمهوری دمكراتیك كنگو (DRC) مبتلا شده است.
تدورس آدهانوم، دبیركل سازمان جهانی بهداشت اعلام نموده كه متأسفانه، این بدان معناست كه دولت جمهوری دموكراتیك كنگو قادر نخواهد بود روز دوشنبه ختم شیوع بیماری ابولا را اعلام نماید اما نیروهای سازمان جهانی بهداشت همچنان در این كشور می مانند تا مثل همیشه با همكاری با دولت كنگو، جوامع و شركای صدمه دیده، به شیوع این بیماری آخر دهند.
خبر همه گیریِ این بیماری در ماه آگوست سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام گردید و از آن زمان تابحال ۲۲۰۰ نفر به علت مبتلا شدن به آن جان خویش را از دست داده اند. این شیوع هم چنین سبب مبادرت به واكسیناسیون در سطح گسترده شد كه طی آن بیشتر از ۳۰۰ هزار نفر از ساكنان كنگو واكسن ابولا را دریافت نمودند.
بعد از گذشت چند هفته ای كه طی آن هیچ مورد جدیدی از مبتلا شدن به ابولا در كنگو دیده نشده بود، مقامات این كشور در حال آماده سازی برای اعلام آخر همه گیری این بیماری بودند. ماتشیدیسو موتی، رئیس دفتر سازمان جهانی بهداشت در آفریقا با ابراز ناراحتی خود از این كه آخر همه گیری ابولا در كنگو به وقوع نپیوسته است، اعلام نمود: سازمان جهانی بهداشت تعهد می دهد كه برای "پایان دادن به ابولا" همكاری خویش را با وزارت بهداشت كنگو ادامه خواهد داد.
همه گیری اخیر بیماری ابولا در كنگو بعد از یك شیوع مرگبارتر در اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی كه در غرب آفریقا شروع شد و تا مارس ۲۰۱۶ میلادی كه آخر آن اعلام گردید بیشتر از ۱۱ هزار و ۳۰۰ قربانی گرفت، رخ داده است.
كنگو هم چنین در معرض بیماری همه گیر كووید-۱۹ قرار دارد كه تابحال بر مبنای آمار و ارقام دانشگاه جان هاپكینز ۲۲۳ مورد مبتلا شدن و ۲۰ مرگ ناشی از آنرا تایید كرده است.
بنا بر گزارش دویچه وله، روز گذشته (جمعه) مایك رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود كه بازگشت ابولا به كنگو در واقع بینشی برای بحران جهانی به وجود آورد. به قول وی، تا زمانی كه كنترل اوضاع تحت فرمان قرار نگیرد، هیچ راهبردی برای خروج از بحران وجود نخواهد داشت. دولت ها همیشه باید برای شروع باردیگر آماده باشند و از این بازگشت غافلگیر نشوند.1399/01/23
20:19:29
5.0 / 5
2977
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است