مطالعات نشان می دهد؛

كودكان مبتلا به اوتیسم با ریسك بالاتر اختلال تغذیه ای روبرو هستند

كودكان مبتلا به اوتیسم با ریسك بالاتر اختلال تغذیه ای روبرو هستند

پاراسول: بگفته پژوهشگران، كودكان مبتلا به بیماری اوتیسم بیش از همسن و سال های خود مبتلا به اختلال تغذیه ای هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، تحقیق قبلی نشان داده است که بیماری اوتیسم و اختلال تغذیه ای همراه باهم روی می دهند بطوریکه ۲۰ تا ۳۰ درصد افراد بزرگسال مبتلا به اوتیسم و ۳ تا ۱۰ درصد کودکان مبتلا به اوتیسم دارای اختلالات تغذیه ای هستند.
با این حال هنوز مشخص نشده بود که آیا خاصیت های بیماری اوتیسم منجر به اختلال در تغذیه می شود یا این اختلال تغذیه ای از قبل وجود دارد.
محققان دانشگاه کالج لندن در مطالعه جدید خود پی بردند خصایص اوتیسمی در دوره کودکی پیش از اختلالات تغذیه ای روی می دهد و از اینرو بیماری اوتیسم فاکتور پرخطر ابتلاء به اختلالات تغذیه ای است.
دکتر «فرانچسکا سولمی»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما دریافتیم کودکان مبتلا به اوتیسم در سن ۷ سالگی بیش از همسن و سال های خود گرفتار اختلالات تغذیه ای هستند.»
این مطالعه شامل ۵۳۸۱ فرد نوجوان بود. پژوهشگران علایم اوتیسمی این کودکان را در سنین ۷، ۱۱، ۱۴ و ۱۶ سال و اختلال تغذیه ای شأن را در سن ۱۴ سالگی مورد بررسی قرار دادند. اختلالات تغذیه ای شامل پرخوری، کم خوری، یا عدم خوردن غذا برای مدت طولانی بود.
محققان متوجه شدند افراد نوجوان مبتلا به اختلال های تغذیه ای دارای میزان بالاتر خصایص اوتیسمی تا سن ۷ سالگی بودند که نشان میدهد خصایص اوتیسمی پیش از اختلال تغذیه ای وجود داشته اند.
همچنین کودکان دارای خصایص بیشتر اوتیسمی در سن ۷ سالگی، ۲۴ درصد بیشتر با احتمال اختلال تغذیه ای در سن ۱۴ سال مواجه بودند.
محققان در توضیح علت این مساله عنوان می کنند که کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم دارای مشکلاتی در روابط اجتماعی و ایجاد رابطه دوستی هستند که می تواند در نرخ بالا ابتلاء به افسردگی و اضطراب در سنین جوانی نقش داشته باشد. اختلال تغذیه ای ممکنست ناشی از شیوه های نامناسب رویارویی با این مشکلات احساسی باشد.


منبع:

1399/02/28
14:35:37
5.0 / 5
2493
تگهای خبر: بیماری , پژوهشگر , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است