خفاش ها و پانگولین ها مدت ها میزبان كروناویروس بوده اند

خفاش ها و پانگولین ها مدت ها میزبان كروناویروس بوده اند

پاراسول: نتایج یك مطالعه نشان میدهد كروناویروس جدید مدت ها پیش از آنكه در بین انسان ها شیوع پیدا كند، خفاش ها و پانگولین ها را آلوده كرده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، بررسی ژنتیکی کروناویروس جدید حاکی از آنست که این ویروس مدتی قبل از آنکه در بین انسان ها شیوع پیدا کند خفاش ها و پانگولین ها را آلوده کرده است.
پانگولین که در بازار مواد غذایی چین برای مصرف خوراکی خرید و فروش می شود بعنوان عامل اصلی و منبع احتمالی همه گیری بیماری کووید ۱۹ شناخته شده است. با این وجود پژوهشگران اظهار داشتند که هم اکنون نمی توان پانگولین ها را عامل اصلی معرفی نمود و یک سوم از گونه های جانوری قبل از شیوع کروناویروس میزبان این ویروس بوده اند.
آنچه مشخص است کروناویروس بطور مکرر ژن ها را با نسخه های مشابه و آلوده کننده خفاش ها، پانگولین ها و گونه سوم دیگر جابه جا کرده است. همین طور لزوم دارد افراد تماس با حیوانات را که می توانند آلودگی های جدید را انتقال دهند کاهش دهند.
در این بررسی پزشکان ۴۳ ژنوم از سه نسخه کروناویروس را که خفاش ها و پانگولین ها را آلوده کرده و با ویروس کووید ۱۹ شباهت دارد مورد مطالعه قرار دادند.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، پزشکان آمریکایی اظهار داشتند: در این بررسی نشان داده شد ویروس کووید ۱۹ سابقه تکاملی غنی داشته که شامل تغییر شکل ژنتیکی بین کروناویروس پانگولین و خفاش ها قبل از شیوع یافتن در بین انسان هاست.1399/03/10
22:37:57
5.0 / 5
2865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است