تاثیر منفی كووید ۱۹ بر خدمات درمانی بیماری های غیر واگیر

تاثیر منفی كووید ۱۹ بر خدمات درمانی بیماری های غیر واگیر

پاراسول: گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) حاكی از آنست كه خدمات پیشگیری و درمانی بیماری های غیر واگیر از زمان آغاز شیوع بیماری كووید 19 به شدت مبتلا به اختلال شده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در این بررسی که توسط ۱۵۵ کشور و در مدت سه هفته در ماه مه انجام گرفت، نشان داد: تاثیر شیوع بیماری کووید ۱۹ بر خدمات پیشگیری و درمانی بیماری های غیر قابل واگیر جهانی بوده است، اما کشورهای با میزان درآمد پایین بیشترین لطمه را دیده اند.
بگفته کارشناسان، این وضعیت بطور شایان توجهی حائز اهمیت است؛ برای اینکه افراد مبتلا به بیماری های غیرواگیر در معرض فزاینده مبتلاشدن به عوارض کووید ۱۹ و مرگ ناشی از آن قرار دارند.
«تدروس آدهانوم قبریسوس» - دبیر کل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: خیلی از افرادی که به خدمات درمانی در رابطه با بیماری های سرطان، مشکلات قلبی-عروقی و دیابت نیاز داشته اند، از زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ از دریافت این خدمات محروم شده اند. لازم است تا کشورها راه های جدیدی را بمنظور ارائه هر چه بهتر خدمات در رابطه با بیماری های غیرواگیر حتی در زمان مقابله با بیماری کووید ۱۹ ارائه نمایند.
به گزارش پاراسول به نقل از سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، یکی از یافته های اصلی این گزارش نشان میدهد خدمات سلامت بطور نسبی یا کامل در خیلی از کشورها مختل شده است. همین طور به شکل گسترده ای شاهد تاخیر در انجام معاینات پزشکی همچون بررسی انواع سرطان ها بوده ایم.1399/03/13
23:14:16
5.0 / 5
2321
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است