سایه تحریم بر حمل و نقل اقلام سلامت محور

سایه تحریم بر حمل و نقل اقلام سلامت محور

پاراسول: رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به تشكیل كارگروه مشترك میان سازمان غذا و دارو با وزارت راه و شهرسازی، از انجام اقدامات ویژه بمنظور حل مشكلات در زمینه حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشكی آگاهی داد.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا شانه ساز با اشاره به تشکیل جلسه بمنظور ایجاد کارگروهی متشکل از مدیران سازمان غذاودارو، وزیر راه و شهرسازی و مدیران این وزارتخانه اظهار داشت: بااینکه در شعارهای عوام فریبانه از طرف آمریکایی ها گفته می شود که دارو و تجهیزات مشمول تحریم ها نمی گردد اما عملا حمل و نقل دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم ها بوده و مشکلات عدیده را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی در زمینه تحریم ها بار سنگینی را به دوش کشیده است، ممانعت از حمل و نقل دارو و اقلام سلامت محور مانند دارو و تجهیزات پزشکی یکی از محورهای اصلی تحریم دشمنان مقابل مردم ایران بوده است که در وزارت بهداشت و راه و شهرسازی در دوران تحریم با آن مواجه بودیم و با شیوع کرونا، تحریم ها را سخت تر کرده است.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به همکاریهای مناسب وزارت راه با تمام توان همچون شرکت های هواپیمایی، کشتیرانی، زمینی و... اظهارکرد: با مذاکراتی که وزیربهداشت و راه و شهرسازی حول مسائل مختلف داشتند، جلسه ای به اتفاق مدیران کل، روسای اتحادیه ها، سندیکاهای مربوطه و مدیران عامل شرکت های خطوط هوایی در زمینه تجارت و تولید دارو و تجهیزات پزشکی انجام شد.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، وی اشاره کرد: دراین جلسه تمامی مشکلات با جزئیات و به صورت مصداقی مطرح و همه آنچه بعنوان مشکل در تامین، تدارک و حمل و نقل دارو و تجهیزات است به بحث گذاشته شد. وزیر راه و شهرسازی نیز دستوراتی داد که امیدواریم با تشکیل این کارگروه دیگرشاهد وقفه ای در حمل و نقل اقلام سلامت محور به کشور نباشیم.

منبع:

1399/03/17
23:18:47
5.0 / 5
2381
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است