مطالعات مقدماتی نشان می دهد؛

واكسن سل مرگ های ناشی از كووید 19 را محدود می كند

واكسن سل مرگ های ناشی از كووید 19 را محدود می كند

پاراسول: پژوهشگران معتقدند واكسن ب ث ژ دارای توانایی محافظت كوتاه مدت در مقابله با بیماری كووید19 شدید، حداقل برای كادر درمان یا بیماران پرخطر، است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، پژوهشگران دریافتند ب ث ژ، واکسن سلی که معمولاً به کودکان در کشورهای با نرخ بالا عفونت سل داده می شود، نقش مهمی در کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ دارد.
«لوئیز اسکوبار»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه علوم زندگی فرالین ویرجینیا، در این زمینه می گوید: «در تحقیق اولیه ما مشخص شد در کشورهای با نرخ بالا واکسیناسیون ب ث ژ، نرخ مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ بمراتب کمتر بود.»
تیم تحقیق در این مطالعه، داده های مربوط به مرگ و میر ناشی از کروناویروس را در جهان جمع آوری کردند. با بررسی تمام متغیرها مشخص شد کشورهای دارای نرخ بالاتر واکسیناسیون ب ث ژ با نرخ کمتر مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ مواجه بودند.
یک مثال مربوط به کشور آلمان بود که پیش از اتحاد دو نیمه غربی و شرقی در سال ۱۹۹۰ دارای الگوهای متفاوت واکسن بود. در حالی که در آلمان غربی واکسن ب ث ژ از سال ۱۹۶۱ تا ۱۹۹۸ به نوزادان داده شد، در المان شرقی واکسیناسیون ب ث ژ یک دهه زودتر شروع شد.
این موضوع بدین معناست که آلمانی های مسن تر، یعنی جمعیت با ریسک بالاتر در معرض بیماری کووید ۱۹، در مناطق شرقی کشور آلمان در مقایسه با همسن و سال های خودشان در شهرهای غربی آلمان، محافظت بیشتری در مقابل پاندمی کنونی داشتند.
داده ها نشان داد مرگ و میر در شهرهای غربی آلمان ۲.۹ برابر بیشتر از شهرهای شرق المان بود.
با این حال سازمان بهداشت جهانی اذعان دارد که هیچ سند و مدرک مطمئنی در مورد تاثیر واکسن ب ث ژ در محافظت از افراد در مقابل بیماری کووید ۱۹ وجود ندارد و هم اکنون واکسیناسیون ب ث ژ را برای پیش گیری از بیماری کووید ۱۹ پیشنهاد نمی نماید.


منبع:

1399/04/23
11:48:44
5.0 / 5
2243
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است