ابتلای 139 پرستار به كرونا در 10 شهرستان استان مركزی

ابتلای 139 پرستار به كرونا در 10 شهرستان استان مركزی

مركزی رئیس دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشكی اراك از ابتلای پرستاران استان مركزی به كرونا اطلاع داد و اظهار داشت: امیدوارم شاهد روزی نباشیم كه تمام پل های پشت سرمان خراب شده است.


بر مبنای اعلام علوم پزشکی اراک، علی اکبر شمسی اضافه کرد: هم اکنون دو بیمارستان امیرالمومنین(ع) و آیت الله خوانساری بعنوان سانتر درمان کرونا تعیین شده اند که با عنایت به میزان بالای مراجعین، هر دوی این مراکز پر هستند.
وی اظهار نمود: به ناچار دانشگاه علوم پزشکی مجبور به انتخاب بیمارستان سوم یا افزایش تخت است، اما چیزی که از همه مهمتر است، تماس نزدیک پرستاران و درگیری و ابتلای اغلب آنان پس از ماه ها کار شبانه روزی است.
وی تصریح کرد: برای نشان دادن وضعیت بحرانی و خطرناک حال و روز پرسنل بویژه پرستاران باید گفت به جز خمین و ساوه، 139 نفر از همکاران در دیگر شهرستان های استان به کرونا مبتلا شده اند.
وی تصریح کرد: اقدامات خوبی برای جذب نیرو صورت گرفته، ولی باید گفت با عنایت به شرایط کنونی، تزریق نیروی انسانی جدید و تازه نفس به سیستم بهداشت و درمان، لازم اما کافی نیست.
رئیس دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اراک همینطور به خارج شدن حدود 25 نفر از همکارانش از دوره کاری به علت بیماری اشاره نمود و اظهار داشت: با خارج شدن این تعداد نیرو، یا مجبور به تحمیل وظایف آنها به دیگر همکاران هستیم که این کار عملا خستگی بسیار زیادی برای بقیه را به دنبال دارد یا مجبور به کاهش تعداد نفرات در شیفت ها هستیم و این یعنی بخش ها با چیدمان حداقلی اداره می گردند.
شمسی اظهار داشت: البته با عنایت به این که پرستاری جزو مشاغل سخت و زیان آور است، تعداد آمار بازنشستگان هم بالا رفته و این مساله کمبود نیرو در مراکز درمانی را تشدید کرده است.
وی تصریح کرد: پرستاران این روزها با عشق و علاقه فراوان و با وجود تمام مشکلات و سختی ها مثل کمر درد، دیسک کمر، شکستگی دست و پا و حتی آبستن بودن، در محل خدمت حاضر شده و به مردم خدمت رسانی می کنند، اما نگرانی اصلی این است که با عنایت به افزایش آمار مبتلایان و شیب صعودی این بیماری در جامعه، این تعداد پرستار جوابگوی حجم زیاد بستری ها هست یا خیر؟
وی ادامه داد: با عنایت به ابتلای پرستاران و کاهش تعداد آنان، کیفیت و کمیت خدمات هم کاهش پیدا خواهد نمود که این مورد اصلا در شان هم استانی های ما نیست.
رئیس دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه از مردم خواست به شدت از حضور در مراسم ها و هرگونه تجمعی خودداری کرده و از خارج شدن از منزل بپرهیزند.
شمسی ضمن تشکر و قدردانی از تلاشهای فداکارنه و ایثارگونه پرستاران با وجود تمام مشکلات اقتصادی و مالی و جسمی، به آنان، اظهار داشت: ستاد دانشگاه پیگیر مطالبات و معوقات آنها و تأمین نیرو است و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر این مشکلات را برطرف نماییم.1399/05/15
22:04:55
5.0 / 5
1994
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است