عضو هیئت رئیسه كمیسیون بهداشت مجلس:

قزوین نیازمند پژوهشكده تخصصی، دانشكده داروسازی و مركز سوختگی است

قزوین نیازمند پژوهشكده تخصصی، دانشكده داروسازی و مركز سوختگی است

به گزارش پاراسول عضو هیئت رئیسه كمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایجاد پژوهشكده های تخصصی، دانشكده داروسازی و مركز سوختگی در استان قزوین از نیازهای اساسی است.


به گزارش پاراسول به نقل از مهر، فاطمه محمدبیگی در نشست ارزیابی دوره ای دانشگاه های علوم پزشکی کشور که روز شنبه با حضور موهبتی معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت بهداشت و مدیران کل وزارتی، مدیران حوزه بهداشت و درمان استان قزوین در قزوین برگزار شده است گفت: مدافعان سلامت در چند ماه گذشته با تلاش شبانه روزی بار سنگین حفاظت از سلامت مردم را بر دوش کشیدند و برخی از آنان نیز در این راه به شهادت رسیدند که نام آنها همیشه به بزرگی و فداکاری در اذهان ایرانیان ثبت و ضبط خواهد شد. وی افزود: در این ایام که جهان مبتلا به آزمایشی بزرگ به نام کرونا شده، از بیان رشادت های پزشکان، متخصصان، پرستان و کادر درمانی و مدافعان سلامت عاجزیم و شاید در کلام نتوان این ایثار را مورد تقدیر قرار داد. نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لزوم دارد در این ایام که به نام روز پزشک نام گذاری شده ضمن پاسداشت روح ملکوتی شهدای مدافع سلامت و آرزوی موفقیت، سلامتی و توفیق خالصانه برای همه کادر درمانی و جامعه پزشکی بعنوان سربازان خط مقدم جبهه، مقابله با آلام و دردها، به مطالبات بر حق کادر پزشکی و مدافعان حوزه سلامت به صورت ویژه توجه گردد.
وی اظهار داشت: استان قزوین بعنوان استان راهبردی در کشور حلقه اتصال شرق به غرب و شمال و جنوب از کمبودهای بسیاری در حوزه بهداشت و درمان در رنج است. محمد بیگی اشاره کرد: باید اعتبارات قزوین با در نظر گرفتن ظرفیت این استان در نظر گرفته شود و ملاک جمعیت منطقی نیست و باید جمعیت اطراف و همسایه های استان نیز در این ارزیابی مورد توجه باشند. وی گفت: در قزوین به پژوهشکده های تخصصی، دانشکده داروسازی، مرکز سوختگی نیاز داریم و کمبود نیروی انسانی متخصص در حوزه بهداشت و درمان نیز از مطالبات جدی ما از مسئولان وزارت بهداشت است. عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تقویت و بهسازی زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان در استان قزوین یک لزوم مهمست و در کنار آن باید نوسازی فضاهای درمانی و راه اندازی دانشکده های در رابطه با حوزه پزشکی نیز جدی گرفته شود.


منبع:

1399/06/02
17:31:06
5.0 / 5
2037
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , حفاظ , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است