سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد

نظارت بر تدفین اجساد مشكوك و قطعی كرونا

نظارت بر تدفین اجساد مشكوك و قطعی كرونا

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به اقدامات پرسنل و بازرسان بهداشت محیط در ایام همه گیری كرونا، گفت:، نظارت بر تدفین بهداشتی اجساد مشكوك و قطعی مبتلا به كرونا، نظارت بر آزمون های برگزار شده با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش، گندزادایی مراكز و اماكن عمومی و منازل بیماران كووید-19 جهت پیگیری و كنترل بیماری و... همچون اقدامات این حوزه در ضمن این مدت همه گیری بیماری بوده است.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: بهداشت محیط، راهبرد کلیدی نظام سلامت در مبارزه با همه گیر شدن بیماری ها است و امروز ۲۶ سپتامبر و پنجم مهر ماه مصادف با روز جهانی بهداشت محیط است که این روز را به همه تلاشگران عرصه سلامت و خصوصاً همکاران بهداشت محیط تبریک می گویم.

وی اضافه کرد: از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ در کشور، همکاران بهداشت محیط در اقصی نقاط کشور، دوشادوش شاغلین نظام سلامت با تلاش بی وقفه و بدون چشمداشت نقش موثری در مدیریت اپیدمی بیماری از خود به نمایش گذاشتند و اقدامات باارزش آنها طی ماه های گذشته کمک زیادی به کاهش فشار کاری پرسنل شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور کرده است.

لاری افزود: از مهم ترین اقدامات انجام شده از طرف واحد بهداشت محیط وزارت بهداشت، می توان به تدوین و ابلاغ ۱۱۶ پروتکل بهداشتی در زمینه اصول فاصله گذاری، گندزدایی محیط، استفاده از ماسک و محلول های ضدعفونی، تهویه هوا و... جهت مقابله با ویروس کرونا در گام اول و دوم و تشکیل کمیته کشوری بهداشت محیط در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جهت هماهنگی در برنامه بهسازی محیط های شهری و روستایی، نظارت بر تدفین بهداشتی اجساد مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا، نظارت بر آزمون های برگزار شده با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش، گندزادایی مراکز و اماکن عمومی و منازل بیماران کووید-۱۹ جهت پیگیری و کنترل بیماری و همین طور آموزش متصدیان اصناف برای کنترل بیماری اشاره نمود.

وی اظهار داشت: مطمئنا بهترین راه قدرشناسی از زحمات پرسنل نظام سلامت در این ایام سخت و نفس گیر همه گیری بیماری، تقویت و اهتمام لازم در عمل به سفارش های بهداشتی خواهد بود.
1399/07/05
23:52:43
5.0 / 5
1315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است