محققان دریافتند؛

افزایش اختلال سلامت روان در كودكان مبتلا به بیماری قلبی مادرزادی

افزایش اختلال سلامت روان در كودكان مبتلا به بیماری قلبی مادرزادی

پاراسول: پژوهشگران پی بردند کودکان مبتلا به بیماری مادرزادی قلب پنج برابر بیشتر با احتمال مبتلاشدن به اختلال سلامت روان روبرو هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، پژوهشگران دریافتند این گروه از افراد باید از لحاظ افسردگی، اضطراب و اختلال بیش فعالی تحت نظر باشند.
مطالعات پژوهشگران بیمارستان کودکان تکزاس نشان میدهد بیماران مبتلا به بیماری مادرزادی قلب در مقایسه با کودکان فاقد این شرایط بسیار در معرض مبتلاشدن به افسردگی، اضطراب و اختلال بیش فعالی قرار دارند.
«کیلا لوپز»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «اما بر طبق مطالعات قبلی می دانستیم که این شرایط در نوجوانان و افراد بزرگسال مبتلا به بیماری مادرزادی قلب شیوع بیشتری دارد اما در مورد کودکان داده ای وجود نداشت.»
بیماری مادرزادی قلب اصطلاحی است که برای یک یا چند مشکل ساختاری در قلب که از زمان تولد وجود دارد، اطلاق می شود. بیماری مادرزادی قلب نتیجه عدم رشد مناسب قلب یا عروق خونی نزدیک قلب در دوره جنینی است.
در این مطالعه، گزارشات پزشکی کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۷ سال از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ بررسی گردید. این مطالعه شامل ۱۱۸، ۷۸۵ کودک بود که ۱۱۶۴ نفرشان مبتلا به بیماری مادرزادی قلب بودند.
در مجموع ۱۸.۲ درصد از افراد مبتلا به بیماری مادرزادی قلب گرفتار افسردگی یا اضطراب بودند درحالیکه ۵.۲ درصد افراد فاقد این مشکل مادرزادی گرفتار چنین مشکلات روانی بودند.
شیوع اختلال بیش فعالی در این گروه از کودکان دارای مشکل مادرزادی قلب در مقایسه با همسن و سالهای شان ۵.۱ درصد در مقابل ۲.۱ درصد بود.
محققان می گویند دلیل افزایش احتمال اختلالات بهداشت روان در کودکان مبتلا به بیماری مادرزادی قلب چندفاکتوری است. سندروم های ژنتیکی زمینه ای، تولد زودرس، برخی روشهای درمان مشکلات مادرزادی قلب و بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان می توانند خطر ناتوانی های در رشد عصبی را بالا برند و می توانند در مبتلاشدن به افسردگی، اضطراب و اختلال بیش فعالی نقش داشته باشند.


منبع:

1399/10/23
23:13:04
0.0 / 5
661
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است