مردها ۶۰ درصد بیشتر با خطر مرگ روبرو هستند

مردها ۶۰ درصد بیشتر با خطر مرگ روبرو هستند

نتایج یک بررسی جامع نشان میدهد که خطر مرگ در مردان 60 درصد بیشتر از زنان است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، کارشناسان انگلیسی در یک بررسی که روی مردم ۲۸ کشور مختلف انجام دادند دریافتند: مردان در سنین ۵۰ سال به بالا، ۶۰ درصد بیشتر از زنان در معرض خطر مرگ قرار دارند که این مساله می تواند تا حدودی از بالا بودن نرخ استعمال سیگار و مبتلاشدن به بیماری قلبی در مردها باشد بااینکه این اختلاف در کشورها متفاوت می باشد.
متخصصان انستیتوی روانپزشکی، روانشناسی و علوم اعصاب در کالج کینگ لندن و نیز موسسه علوم سلامت جمعیت در دانشگاه نیوکاسلِ انگلیس اظهار داشتند: تا حالا در خیلی از مطالعات تاثیر بالقوه عوامل اجتماعی، رفتاری و بیولوژیکی بر تفاوت جنسیت در میزان مرگ و میر مورد بررسی قرار گرفته اما تعداد کمی از آنها توانسته اند تغییرات بالقوه را در کشورهای مختلف بررسی نمایند.
در این مطالعه عوامل مختلف اقتصادی اجتماعی (تحصیلات، ثروت)، سبک زندگی (استعمال دخانیات، مواد الکلی)، وضعیت سلامتی (بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون بالا و افسردگی) و شرایط اجتماعی (تاهل، تجرد) بررسی شده که ممکنست در تفاوت میزان مرگ و میر بین زنان و مردان ۵۰ سال به بالا نقش داشته باشد. این اطلاعات شامل بیش از ۱۷۹ هزار نفر از مردم ۲۸ کشور بوده و بیش از نیمی از آنان زن بودند.
به گزارش پاراسول به نقل از مدیکال اکسپرس، بگفته کارشناسان، در ارتباط با تاثیر جنسیت بر شانس زنده ماندن و به عبارت دیگر تفاوت خطر احتمالی مرگ و میر در زنان و مردان علاوه بر تفاوت های فیزیولوژیک، سنت های مختلف فرهنگی، شرایط تاریخی و توسعه اقتصادی و اجتماعی ممکنست تجارب جنسیتی در کشورهای مختلف را تحت تاثیر قرار دهد و بدین سبب هر متغیری به نوبه خود بر وضعیت سلامت زنان و مردان تاثیر می گذارد.1399/12/25
13:45:59
0.0 / 5
983
تگهای خبر: بیماری , پزشك , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است