محققان روسی می گویند؛

ارتباط خستگی با افزایش خطر حمله قلبی در مردان

ارتباط خستگی با افزایش خطر حمله قلبی در مردان

به گزارش پاراسول طبق نتایج یک پژوهش جدید، مردانی که خستگی زیادی را متحمل می شوند با احتمال بیشتر حمله قلبی روبرو هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بگفته پژوهشگران، خطر سکته قلبی در رابطه با خستگی خصوصاً در مردان ازدواج نکرده، مطلقه و بیوه کاملاً مشهود است.
دکتر «دیمیتری پانوف»، سرپرست تیم تحقیق از انستیتوی سیتولوژی و ژنتیک روسیه، در این زمینه می گوید: «خستگی شدید به خستگی مفرط، احساس بی روحی و افزایش تحریک پذیری اشاره دارد. تصور می شود که این حالت، واکنش به مشکلات حل نشدنی در زندگی مردم است، خصوصاً هنگامی که آنها قادر به انطباق طولانی مدت با عوامل استرس زای روانشناختی نیستند.»
در این مطالعه رابطه بین خستگی شدید و خطر سکته قلبی در مردان بدون سابقه بیماری قلبی عروقی بررسی گردید. در این مطالعه از داده های پروژه بهداشت جهانی سازمان بهداشت جهانی استفاده شد که متشکل از ۶۵۷ مرد در رده سنی ۲۵ تا ۶۴ سال در روسیه بود. شرکت کنندگان به مدت ۱۴ سال تحت نظر بودند.
یافته ها نشان داد در مقایسه با افراد بدون خستگی شدید روحی، در مردان با سطح متوسط یا بالا خستگی، خطر حمله قلبی در عرض پنج سال ۲.۷ برابر، در ۱۰ سال ۲.۲۵ بار و در ضمن ۱۴ سال ۲.۱ بار بیشتر بود.
محققان متوجه شدند خطر سکته قلبی در رابطه با خستگی خصوصاً در مردان ازدواج نکرده، مطلقه و بیوه به ترتیب ۳.۷، ۴.۷ و ۷ بار بیشتر بود.
به گفته پژوهشگران، زندگی به تنهایی حاکی از حمایت اجتماعی کمتری است که فاکتور پرخطر مستقلی برای سکته قلبی و مغزی است.
محققان تاکید می کنند کوشش برای بهبود رفاه و کاهش استرس در خانه و محل کار می تواند به کاهش خستگی شدید روحی کمک نماید. مشارکت در گروه های اجتماعی یکی از راه های افزایش حمایت اجتماعی و لطمه پذیری کمتر در مقابل استرس است.

1399/12/29
13:55:07
0.0 / 5
893
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است