یافته محققان نشان می دهد؛

قرارگیری در معرض گرما كرونا را در كمتر از یك ثانیه از بین می برد

قرارگیری در معرض گرما كرونا را در كمتر از یك ثانیه از بین می برد

مطالعات نشان می دهد قرارگیری در معرض دمای بالا می تواند ویروس را خنثی کند و از آلوده شدن یک انسان دیگر پیشگیری کند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه تکزاس یک سیستم آزمایشی طراحی نموده اند که نشان میدهد قرار گرفتن کروناویروس در معرض دمای بسیار بالا، حتی کمتر از یک ثانیه، می تواند برای خنثی سازی ویروس کافی باشد بطوریکه دیگر نمی تواند انسانی دیگری را آلوده کند.
استفاده از گرما برای خنثی سازی کووید ۱۹ قبلاً به اثبات رسیده بود، اما در مطالعات قبلی دما از هرجایی از یک تا ۲۰ دقیقه اعمال می شد که این مدت زمان یک چاره عملی نیست.
اکنون تیم تحقیق نشان داده اند که عملیات حرارتی در مدت زمان کمتر از یک ثانیه ویروس کرونا را کاملاً غیرفعال می کند که می تواند یک چاره احتمالی برای کاهش انتشار مداوم کووید ۱۹، خصوصاً بوسیله انتقال هوا باشد.
«آروم هان»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما در آزمایشات خود مشاهده کردیم اگر محلول آلوده به کروناویروس حدود نیم ثانیه تا حدود ۷۲ درجه سانتیگراد گرم شود مقدار ویروس موجود در محلول ۱۰۰ هزار برابر کاهش پیدا می کند که برای خنثی سازی ویروس و جلوگیری از انتقال آن کافی است.»
این عملیات حرارتی نه فقط یک چاره کارآمد برای جلوگیری از گسترش کووید ۱۹ بوسیله هوا است، بلکه امکان اجرای این روش در سیستم های موجود مانند سیستم های گرمایشی، تهویه و تهویه مطبوع را نیز فراهم می آورد.
همچنین می تواند در مورد سایر ویروس ها مانند ویروس آنفلوانزا که بوسیله هوا پخش می شوند نیز بکار گرفته شود.
هان و همکارانش انتظار دارند که این روش غیرفعال کردن با حرارت به شکل گسترده ای قابل استفاده بوده و تأثیر جهانی واقعی داشته باشد.

1400/02/11
23:38:52
0.0 / 5
648
تگهای خبر: پژوهشگر , طراحی , گرما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است