مهر بررسی می كند؛

آمار كرونا باردیگر صعودی شد

آمار كرونا باردیگر صعودی شد

پاراسول: آمار مبتلایان به کرونا در روز پنج شنبه ۲۰ خردادماه نشان داده است که روند مبتلا شدن به این ویروس در کشور باردیگر صعودی شده و این می تواند زنگ خطر ورود به موج پنجم بیماری باشد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، بررسی آمارهای روزانه وزارت بهداشت نشان داده است که روند بیماری کرونا در کشور که طی هفته های اخیر نزولی شده بود، با آمار روز پنج شنبه، این طور به نظر می آید که باردیگر صعودی شده است.
از روز چهارشنبه تا پنج شنبه یعنی از ۱۹ تا ۲۰ خردادماه، ۱۲ هزار و ۳۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۹۱ نفر از آنها بستری شدند. بر همین مبنا مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۳ میلیون و ۳ هزار و ۱۱۲ نفر رسید.
ضمن اینکه، از ۱۹ تا ۲۰ خردادماه، ۱۵۳ بیمار کووید ۱۹ جان خویش را از دست دادند و مجموع جانباختگان به ۸۱ هزار و ۶۷۲ نفر رسید.
این در حالی است که در ایام ۱۸ تا ۱۹ خرداد، آمار شناسایی بیماران جدید کرونایی در کشور، به مراتب کمتر از ۱۹ تا ۲۰ خردادماه بوده است. به صورتی که بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند.
البته نکته قابل تأمل، آمار قربانیان کرونا است که روند کاهشی خویش را همچنان ادامه می دهد.
اما، در ایام قبل موارد ابتلاء خیلی کمتر شده بود. به صورتی که در ایام ۱۷ تا ۱۸ خردادماه، موارد جدید ابتلاء بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۸۴۶ بیمار مورد بود که هزار و ۲۱۶ نفر از آنها بستری شدند.
بر اساس گزارش وزارت بهداشت، موارد شناسایی بیماران جدید کرونایی در ایام ۱۶ تا ۱۷ خردادماه، به پایین ترین رقم در موج چهارم رسیده بود، به صورتی که بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۹۰۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و در همین مدت، ۱۲۰ بیمار کووید ۱۹ جان خویش را از دست دادند.
این در حالی است که شناسایی ۱۲ هزار و ۳۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، حکایت از این حقیقت دارد که موارد فوتی هم در ایام آینده افزایش خواهد یافت.
سید فرشاد علامه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آمارها نشان داده است پیک چهارم هنوز به پایین ترین نقطه نرسیده که بخواهیم بگوییم درحال اتمام است یا خیر و در مجموع نمی توان آخر یک پیک را پیش بینی نمود.
وی با عنوان این مطلب که در پیک چهارم کرونا بیشترین موارد بستری را داشتیم، اظهار داشت: البته آمار فوتی ها نسبت به موج قبلی، کمتر بود.
در همین حال، بابک عشرتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر این که هر موج بیماری حدود ۴ تا ۵ هفته به طول می انجامد، بیان نمود: موج چهارم به نسبت موج های دیگر کمی طولانی تر بوده و موارد ابتلاء در آن بیشتر از موج های دیگر بوده است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد روند نزولی بیماری در ایام پیش رو باردیگر صعودی شود، اضافه کرد: در صورتیکه رعایت پروتکل ها رها شود و سفر و مسافرت باردیگر آغاز شود، این احتمال بالا می رود که موج دیگری از بیماری در کشور رخ دهد.
آمار شبانه روز گذشته از موارد ابتلاء به کرونا در کشور، می تواند زنگ خطر ورود به موج بعدی بیماری باشد. البته باید دو سه روز آینده را منتظر ماند و اگر آمارها همچنان صعودی بود، آن وقت می بایست نگران شد.

1400/03/22
13:54:09
0.0 / 5
890
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است