در گفت وگو با پاراسول اعلام شد

مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران

مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی ایران

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران با اعلان اینکه اهتمام ما این است که تا اواسط یا اواخر آبان ماه برای کل جمعیت تحت  پوشش دانشگاه، واکسیناسیون را کامل نماییم، در عین حال مراکز 24 ساعته واکسیناسیون تحت پوشش این دانشگاه را اعلام نمود.دکتر باباک عشرتی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت واکسیناسیون مقابل کرونا در مراکز دانشگاه علوم پزشکی ایران و همین طور مراکز واکسیناسیون ۲۴ ساعته این دانشگاه، اظهار داشت: حالا در دانشگاه علوم پزشکی ایران ۴۶ مرکز واکسیناسیون وجود دارد که بصورت دو شیفته از هشت بامداد تا هشت فعال می باشند.

وی اضافه کرد: در عین حال علاوه بر این، یک مرکز ۲۴ ساعته هم داریم. همین طور مقرر است در تهران یک مرکز خودرویی دیگر هم اضافه نماییم. بر این اساس دو مرکز خودرویی است که یکی از این مراکز خودرویی که در استادیوم آزادی واقع است، ۲۴ ساعته می شود و مرکز خودرویی دیگرمان که واقع در مرکز دژبانی ارتش است، اما تا ۱۲ شب فعال خواهد شد. در عین حال یک مرکز ثابت ۲۴ ساعته که مرکز سوله کردستان است هم داریم که آن هم ۲۴ ساعته است. یک مرکز ثابت دیگر هم داریم که سوله سازمان برنامه جنوبی است و آن هم تا ۱۲ شب فعال خواهد شد. در عین حال یک مرکز دیگر را هم باید ۲۴ ساعته نماییم که بعدا اعلام می نماییم.

عشرتی درباره وضعیت تامین واکسن کرونا و تزریق آن، اظهار داشت: هم اکنون شرایط تامین واکسن بسیار عالی است. بطوریکه ذخیره خوبی داریم و اگر با همین روند پیش رویم بین هشت تا ۱۰ روز دیگر واکسن داریم. در عین حال در نظر داریم که تعداد تزریق روزانه مان را به ۱۰۰ هزار دز در روز برسانیم. در ۲۴ ساعت گذشته ۸۸ هزار دز تزریق داشتیم که باید این میزان را به روزانه ۱۰۰ هزار دز برسانیم و بنظر می رسد که می توانیم به این رقم برسیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: اهتمام ما این است که تا اواسط یا اواخر آبان ماه برای کل جمعیت تحت پوشش دانشگاه، واکسیناسیون را کامل نماییم. هم اکنون چهار میلیون و ۲۳۰ هزار نفر جمعیت بالای ۱۸ سال دانشگاه علوم پزشکی ایران است که باید واکسینه شوند. باتوجه به این جمعیت هشت میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن باید تزریق نماییم. از این مقدار، تا روز گذشته بیش از دو میلیون و ۳۰۰ دز تزریق شده است که شامل یک دز و دو دز است و ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دز دیگر باقی مانده است که اگر به همین ترتیب پیش رویم، کار را در آبان ماه تمام می نماییم.

عشرتی درباره برداشتن محدودیت سنی تزریق واکسن در تهران و برای دانشگاه های علوم پزشکی واقع در تهران، اظهار داشت: ما از این حالت استقبال می نماییم. منتها مقداری مراکزمان شلوغ می شود. هم اکنون رسما نمی توانیم محدودیت سنی را برداریم و باید وزارت بهداشت تصمیم بگیرد در عین حال مردم هم عجله نکنند، ظرف چند وقت آینده تدریجا تمام گروه های سنی را اعلام می کنند و همه می تواند سر وقت خود مراجعه نموده و بدون دغدغه واکسن را دریافت نمایند. نیازی به عجله یا نگرانی نیست و اگر به همین ترتیب واکسن به دستمان برسد، همه جمعیت را واکسینه می نماییم.

وی درباره تزریق دز بوستر برای کادر درمان، اظهار داشت: هنوز وزارت بهداشت دز بوستر را برای هیچ گروهی مصوب نکرده است. البته دز بوستر پیچیدگی های خاص خودش را دارد. قاعدتا خیلی از کشورها تزریق دز بوستر را انجام داده و نتیجه خوبی داده است. حال این که می گویم تزریق دز بوستر در ایران پیچیدگی هایی دارد به این علت است که بعنوان مثال کادر درمان ما پنج مدل واکسن دریافت نمودند. حال باید بررسی شود که دز بوستر از چه نوعی تزریق شود و نیاز به شواهد علمی دارد و نیاز به بررسی بیشتری دارد.

وی اظهار داشت: ترجیحا بهتر است مردم برای واکسیناسیون شان در سامانه Salamat.gov.ir ثبت نام کنند که در آنجا مراکز ما مشخص است و می توانند انتخاب کنند. در عین حال آدرس مراکز بر روی برخی نقشه خوان های موبایلی هم وجود دارد و روی سایت دانشگاه علوم پزشکی ایران هم وجود دارد. با این وجود اگر از قبل در سامانه ثبت نام کنند بهتر است.
1400/06/23
10:46:03
0.0 / 5
417
تگهای خبر: آب , بهداشت , پزشك , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است