اطلاعیه مرکز آمار وزارت بهداشت درباره اصلاح برند واکسن مسافران و ارائه کارت دیجیتال

اطلاعیه مرکز آمار وزارت بهداشت درباره اصلاح برند واکسن مسافران و ارائه کارت دیجیتال

به گزارش پاراسول مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار اطلاعیه ای درباره اصلاح برند واکسن، اشاره کرد: اصلاح هرگونه اشکال در برند واکسن فقط توسط ستاد مرکزی وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت تا از هرگونه سو استفاده جلوگیری شود.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در پی انتشار گزارش هایی در خصوص تغییر برند واکسن افرادی که قصد سفر به خارج از کشور دارند، در کارت واکسن دیجیتال و در ازای دریافت پول، مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اشاره کرد: دسترسی اصلاح برند واکسن، به خاطر رفع اشکالات ثبت واکسن، تنها در سه دانشگاه علوم پزشکی بتازگی فعال شده بود. این دسترسی از امروز در سراسر کشور غیر فعال شد.
کلیه موارد ثبت شده تغییر برند با دقت درحال بررسی هستند و اگر مواردی بر خلاف واقعیت ثبت شده باشد ضمن برگرداندن به حالت اولیه، گزارش پیگیری آن به بازرسی وزارت بهداشت ارائه خواهد شد.
از این پس اصلاح هرگونه اشکال در برند واکسن فقط توسط ستاد مرکزی وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت تا از هرگونه سو استفاده جلوگیری شود.
همچنین مسافران به خارج از کشور برای دریافت کارت واکسن دیجیتال هیچ پولی نپردازند، تنها مرجع رسمی دریافت کارت واکسن دیجیتال سامانه vcr.salamat.gov.ir است.
بعضی افراد یا سازمان ها در ازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می کنند که فاقد اعتبار است.
طبق اطلاعیه ای که به تمامی سفارتخانه ها ابلاغ می گردد تنها کارت دیجیتال رسمی وزارت بهداشت به آدرس vcr.salamat.gov.ir معتبر است. مسافران به خارج از کشور با مراجعه به این آدرس می توانند ظرف کمتر از ۲۴ ساعت کارت بین المللی دیجیتال دریافت نمایند که در همه کشورها معتبر است.
تزریق و دریافت کارت واکسن در سراسر کشور کاملا رایگان است و افراد هیچ پولی نباید به هیچ کسی در ازای تزریق یا دریافت کارت واکسن بپردازند.
بنابر اعلام مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مردم عزیز لطفا تمامی درخواست ها برای دریافت پول در ازای هر خدمتی از واکسیناسیون را بلافاصله به شماره تلفن ۱۹۰ - بازرسی و پیگیری شکایت های مردم وزارت بهداشت - اطلاع دهند.
منبع:

1400/06/30
17:40:53
0.0 / 5
310
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است