مطالعات نشان می دهد؛

بهترین زمان تزریق واکسن کووید ۱۹ در دوره حاملگی

بهترین زمان تزریق واکسن کووید ۱۹ در دوره حاملگی

پاراسول: پژوهشگران دریافتند میزان آنتی بادی ها در هنگام زایمان زمانی که دوره اولیه واکسیناسیون در سه ماهه سوم انجام شده باشد، بیشتر می شود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، با این وجود، پژوهشگران دانشکده پزشکی ویل کورنل نیویورک همین طور دریافتند که اگر واکسیناسیون در اوایل حاملگی یا حتی چند هفته پیش از حاملگی انجام شده باشد میزان آنتی بادی در هنگام زایمان هنوز بالا است و احتمالاً همچنان محافظت کننده است، و تزریق دوز تقویت کننده در اواخر حاملگی می تواند سطح آنتی بادی را بسیار بالاتر ببرد.
مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده واکسیناسیون کووید ۱۹ را برای زنان حامله سفارش می کند. مطالعات قبلی نشان میدهد که کووید ۱۹ در زنان حامله شدیدتر است و خطر تولد زودرس، مرده زایی و سایر نتایج نامطلوب را برای نوزادانشان می افزاید.
واکسیناسیون کووید ۱۹ از زنان حامله در مقابل نوع شدید این بیماری محافظت می کند و آنتی بادی هایی را به وجود می آورد که از جفت عبور کرده تا بعد از زایمان در خون نوزادشان گردش کنند. مطالعات انجام شده روی واکسن های رایج تا حالا هیچ افزایشی از عوارض جانبی نامطلوب را برای مادران یا نوزادانشان پیدا نکرده است.
محققان این مطالعه جدید را جهت بررسی بهترین زمان واکسیناسیون کووید ۱۹ در دوران حاملگی انجام دادند. در این تجزیه و تحلیل ۱۳۵۹ زن حامله تحت پوشش بودند که در ضمن یا حداکثر ۶ هفته پیش از حاملگی واکسیناسیون مقابل کووید ۱۹ را انجام داده بودند و بعد از گذشت ۳۴ هفته یا بیشتر از حاملگی در بیمارستان زایمان کردند.
آن ها دریافتند که آنتی بادی ها عموماً در هنگام زایمان، در خون مادر و بند ناف، در بین تمام زنان کاملاً واکسینه شده، بدون توجه به زمان نخستین دوز واکسن شان، قابل تشخیص می باشد. در بین زنان بدون سابقه ابتلاء به کووید ۱۹ که دو دوز واکسن دریافت کرده اند، سطح آنتی بادی ها در هنگام زایمان بعد از واکسیناسیون پیش از حاملگی یا سه ماهه اول پایین ترین میزان و بعد از واکسیناسیون سه ماهه سوم بالاترین میزان بوده است.
محققان تاکید می کنند زنان حامله نباید واکسیناسیون کووید ۱۹ را تا اواخر حاملگی به تأخیر بیندازند.


منبع:

1400/10/13
09:09:11
0.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است