گزارش های محققان آفریقای جنوبی نشان می دهد؛

اختتام سویه اومیکرون در آفریقای جنوبی

اختتام سویه اومیکرون در آفریقای جنوبی

پاراسول: افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در آفریقای جنوبی به سبب سویه اومیکرون به همان میزانی که بالا رفته بود کم شده و موج چهارم آن حالا اختتام یافته در نظر گرفته می شود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از وب مِد، این سویه برای نخستین بار حدود ۸ هفته پیش توسط پژوهشگران در آفریقای جنوبی شناسایی شد و عفونت به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت.
گزارش ها حاکی از آنست که این کشور حالا با رستوران ها و مشاغل شلوغ به حالت عادی بازگشته است.
این اخبار برای سایر کشورها امیدوارکننده است چونکه نشان میدهد روند صعودی اومیکرون آنها نیز به زودی تمام می شود.
محققان خاطرنشان کردند باتوجه به این موضوع، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در آفریقای جنوبی به اندازه سایر نقاط افزایش نیافته است.
محققان معتقدند واکسن ها، همراه با نرخ بالای ابتلاء به عفونت پیش از حمله اومیکرون، ایمنی جمعی را در آفریقای جنوبی تقویت کرده اند. این امر موجب کاهش میزان بیماریهای شدید و مرگ و میر در طول موج اخیر عفونت ها شده است.
«شبیر مدحی»، دکترای واکسن شناس در دانشگاه ویتواترسرند آفریقای جنوبی، می گوید: «موج اومیکرون حالا کمتر از ۵ درصد از کل مرگ و میرهایی را که به سبب کووید ۱۹ در آفریقای جنوبی از زمان شروع پاندمی رخ داده است، تشکیل می دهد.»
وی اشاره کرد که احتمالاً سویه های بیشتری از کووید ۱۹ ظاهر خواهند شد، اما نرخ بالای بستری شدن در بیمارستان و تعداد مرگ و میر ممکنست به انتها رسیده باشد.


منبع:

1400/11/04
21:50:55
0.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است