مطالعات نشان می دهد؛

آسم و آلرژی ریسک بیماریهای قلبی را می افزایند

آسم و آلرژی ریسک بیماریهای قلبی را می افزایند

پاراسول: بررسی جدید آزمایش های بالینی وتحقیقات آزمایشگاهی نشان میدهد افراد مبتلا به آسم یا آلرژی ممکنست بیشتر درمعرض مبتلاشدن به بیماری قلبی باشند وبرخی داروها ممکنست این خطررا افزایش یا کاهش دهند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «گوآ پینگ شیء»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون، اظهار داشت: «بسیاری از مردم آسم را یک بیماری ریوی می دانند، اما ارتباط مهمی بین آسم و بیماری های قلبی عروقی، مانند بیماری های عروق کرونر قلب، فشار خون بالا و موارد دیگر وجود دارد.»
این بررسی، مطالعات بالینی را توصیف می کند که ارتباط بین آسم و تهدیدات سلامتی مانند بیماری های قلبی عروق کرونر و آئورتی؛ شریان های باریک شده ای که جریان خون را به اندام ها کاهش می دهد؛ سکته؛ نارسایی قلبی؛ و سایر عوارض قلبی را نشان داده است.
این گزارش تصریح کرد تشکیل انواع خاصی از سلول های التهابی در ریه ها، قلب و عروق خونی ممکنست ارتباط بین آسم و بیماری قلبی عروقی را توضیح دهد.
این مطالعه، همین طور ارتباط بین بیماری قلبی و آلرژی های فصلی، اگزمای آلرژیک و آلرژی های شدید غذایی و دارویی را بررسی کرد.
شیء اضافه کرد: «مشاهدات این تحقیقات نشان می دهد که واکنش های آلرژیک علاوه بر آسم نیز از عوامل خطر مهم بیماری های قلبی عروقی هستند.»
تیم او همین طور بررسی کرد که چگونه داروهای آسم ممکنست بر خطر بیماری قلبی تأثیر بگذارند.
بر اساس این مطالعه، آلبوترول استنشاقی (که اغلب برای درمان حملات حاد آسم استفاده می شود)، کورتیکواستروئیدهای استنشاقی (مانند فلوتیکاسون پروپیونات و بودزونید)، و اصلاح کننده های لوکوترین (مانند مونته لوکاست) خطر بیماری قلبی را کم می کنند.
اما به نظر می آید کورتیکواستروئیدهای خوراکی و درون وریدی (مانند پردنیزون) خطر را می افزایند. و نتایج متفاوتی برای آنتی بادی های ضد آسم (مانند omalizumab) وجود داشت.


منبع:

1401/03/06
21:57:14
0.0 / 5
383
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است