محققان پی بردند؛

ویروس HIV فرآیند پیری بدن را تسریع می کند

ویروس HIV فرآیند پیری بدن را تسریع می کند

به گزارش پاراسول بر مبنای تحقیقات جدید، اچ آی وی تاثیر قابل توجهی بر پیری افراد آلوده به این ویروس دارد و تغییرات بیولوژیکی در بدن در رابطه با پیری را تنها در عرض دو تا سه سال بعد از مبتلا شدن تسریع می کند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از آی ساینس، یافته ها نشان داده است که عفونت HIV امکان دارد به سرعت طول عمر یک فرد را در مقایسه با یک فرد غیر آلوده نزدیک به پنج سال کم کند.
«الیزابت کراب برین»، نویسنده اصلی این مقاله از دانشگاه کالیفرنیا، می گوید: «تحقیق ما نشان داده است که حتی در ماه ها و سالهای اولیه زندگی با HIV، ویروس از قبل روند پیری سریع در سطح DNA را شروع کرده است. این امر بر اهمیت حیاتی تشخیص زودهنگام HIV و آگاهی از مشکلات در رابطه با افزایش سن و همینطور ارزش جلوگیری از عفونت HIV در وهله اول تاکید می کند.»
تحقیقات قبلی نشان داده است که درمان های HIV و ضد رتروویروسی که برای کنترل عفونت استفاده می شوند، با شروع زودهنگام مشکلات در رابطه با افزایش سن که معمولا با پیری مرتبط هستند، مانند بیماری های قلبی و کلیوی، ضعف، و مشکلات شناختی مرتبط هستند.
تیم تحقیقاتی نمونه خون ذخیره شده ۱۰۲ مرد را که شش ماه یا کمتر پیش از آلوده شدن به HIV و مجدداً دو تا سه سال بعد از عفونت جمع آوری شده بود، تحلیل و بررسی کردند. آنها این موارد را با نمونه های مشابه از ۱۰۲ مرد غیر آلوده همسن که در یک دوره زمانی مشابه گرفته شده بودند، مقایسه کردند.
محققان بر چگونگی تاثیر HIV بر متیلاسیون DNA اپی ژنتیکی تمرکز کردند، فرایندی که سلول ها استفاده می نمایند تا ژن ها را در جریان تغییرات فیزیولوژیکی طبیعی روشن یا خاموش کنند. این تیم اقدامات اپی ژنتیکی پیری را مورد بررسی قرار داد.
افراد آلوده به HIV در اندازه گیری اپی ژنتیک تسریع روند پیری را از ۱.۹ تا ۴.۸ سال نشان دادند.


منبع:

1401/04/14
10:11:43
0.0 / 5
159
تگهای خبر: بیماری , درمان , زندگی , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است