محققان دریافتند؛

ورزش تنفسی ریسک مبتلا شدن به آلزایمر را کاهش می دهد

ورزش تنفسی ریسک مبتلا شدن به آلزایمر را کاهش می دهد

به گزارش پاراسول، تمرینات تنفسی می تواند سطح پروتئین کلیدی در رابطه با آلزایمر را تغییر دهد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، یک مطالعه جدید نشان داده است ورزش تنفسی امکان دارد به کاهش خطر زوال عقل کمک نماید.
شرکت کنندگان در تمرینات تنفسی ساده دو بار در روز به مدت چهار هفته شرکت کردند.
در پایان مطالعه، محققان سطوح پایین تری از پروتئین های کلیدی در رابطه با بیماری آلزایمر را در خون آنها یافتند.
تمرینات تنفسی ساده که با کاهش استرس مرتبط هستند شامل یوگا، مدیتیشن و ایجاد تعادل در بدن هستند. تحقیقات جدید نشان داده است که تنفس امکان دارد خطر ابتلاء به بیماری آلزایمر را هم کم کند.
محققان دریافتند که روشهای فنی تنفسی که ضربان قلب را می کاهد، تجمع آمیلوئید و تاو را که در خون اندازه گیری می شود، می کاهد.
به گفته محققان، نحوه تنفس ما بر ضربان قلب ما تاثیر می گذارد، که مستقیماً بر سیستم عصبی و نحوه تولید و پاکسازی پروتئین ها توسط مغز تاثیر می گذارد.
تصور می شود که تجمع پپتیدهای آمیلوئید بتا، بخصوص آمیلوئید بتا ۴۰ و ۴۲، به انحطاط شناختی مغز بعنوان بخشی از بیماری آلزایمر منجر می شود. مطالعات نشان می دهد که بزرگسالان سالمی که هنوز علایم تجمع آمیلوئید در مغز ندارند، اما آمیلوئید بتا ۴۰ و ۴۲ در خون دارند، در معرض خطر بیشتر ابتلاء به آلزایمر در آینده قرار دارند.
نویسندگان این مطالعه از دانشگاه کارولینای جنوبی حدس می زنند که مکانیسم های مختلفی وجود دارد که از راه آنها تغییر الگوهای تنفسی می تواند بر تجمع پروتئین های آلزایمر در مغز تاثیر بگذارد، اما برای کشف مکانیسم های خاص و چگونگی تاثیر آنها بر خطر کلی زوال عقل، تحقیقات بیشتری لازم است.
با این حال، دلیل کاهش پپتیدها با افزایش تغییرات ضربان قلب، هنوز معلوم نیست. این مطالعه نشان داده است که کاهش آمیلوئید بتا به علت کاهش تولید است. اما تحقیقات بیشتری باید صورت گیرد تا بینش بیشتری در مورد این که این تحقیق به چه معناست و چطور می توان آنرا در مدیریت خطر آلزایمر به کار برد، صورت گیرد.


منبع:

1402/02/28
15:59:31
5.0 / 5
383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است