معاون دانشگاه علوم پزشكی لرستان:

ماماها و بهورزان نقش موثری در فرزندآوری دارند

ماماها و بهورزان نقش موثری در فرزندآوری دارند

به گزارش پاراسول، لرستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: ماماها و بهورزان نقش بسیار مهمی در حوزه فرزندآوری و پیش گیری از سقط جنین دارند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، مریم کوشکی بامداد امروز یازدهم تیرماه در نشست طرح نفس که در سالن جلسات معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار گردید، اظهار داشت: در مجموعه بهداشت پرونده های قبل از حاملگی برای بانوان واجد شرایط حاملگی ایجاد می شود.
وی ادامه داد: در مراکز بهداشتی، بهورزان و مراقبین سلامت، خانم های واجد شرایط حاملگی را در جمعیت تحت پوشش خود می شناسند.
کوشکی بیان کرد: این افراد باید قبل از آنکه حامله شوند مورد مراقبت قرارگیرند تا اگر بصورت ناخواسته حامله شدند و قصد سقط عمدی داشتند، به مراکز نفس ارجاع داده شوند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار داشت: مراکز نفس باید به شکلی به مردم معرفی شوند که احساس خوشایندی به جمعیت تحت پوشش بدهند تا مردم تمایل مراجعه به این مراکز را داشته باشند.
وی افزود: افرادی که در این مراکز مقرر است بکار گیری شوند باید نفوذ کلام خوب داشته باشند و گوش شنوا برای افراد باشند تا بتوانند علت سقط را شناسایی کرده و برای برطرف نمودن آن اقدام نمایند.
کوشکی اشاره کرد: اگر این مراکز به خوبی معرفی نشوند و حس خوبی به جامعه هدف منتقل نکنند این طرح با شکست مواجه خواهد شد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تکیه بر لزوم فرهنگ سازی در امتداد پیش گیری از سقط و فرزندآوری، بیان کرد: ماماها و بهورزان نقش بسیار پررنگی دراین زمینه دارند و لازم است آموزش های لازم در این جهت به آنها ارائه شود.
منبع:

1402/04/12
08:29:57
5.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است