مطالعات نشان می دهد؛

تشدید تکانه های خودکشی در شب های بی خوابی

تشدید تکانه های خودکشی در شب های بی خوابی

پاراسول: یک مطالعه جدید نشان میدهد که ساعات اولیه نیمه شب می تواند خطرناک ترین ساعات برای افرادی باشد که در آستانه خودکشی یا قتل هستند.



به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، پژوهشگران گزارش می دهند که خطر خودکشی پنج برابر بیشتر و خطر قتل بین ساعت ۲ تا ۳ بامدادان برای افرادی که در بیداری شب بیدار هستند، ۸ برابر بیشتر است.
«اندرو تابز»، سرپرست تیم تحقیق در برنامه تحقیقاتی خواب و سلامت دانشگاه آریزونا، می گوید: «اختلال در خواب ممکنست تفکر منطقی را به شدت مختل کند، که می تواند رفتارهای تکانشی را در افراد لطمه پذیر بوجود آورد.»
آمار نشان میدهد که نزدیک به ۱۹ درصد از خودکشی ها و ۳۶ درصد از قتل ها در شب اتفاق می افتد.
برای مطالعه جدید، پژوهشگران داده های ۱۵ ساله ایالات متحده را تحلیل و بررسی کردند که شامل بیش از ۷۸۰۰۰ خودکشی و ۵۰۰۰۰ قتل بود.
محققان گزارش دادند که نوجوانان و بزرگسالان جوان سه برابر بیشتر در معرض خودکشی در سکوت شب بودند.
خطر خودکشی در شب برای افرادی که مشروب می نوشیدند و کسانی که با شریک زندگی خود دعوا کرده بودند بیشتر است.
به گفته پژوهشگران، بنظر می رسد بیدار شدن در شب با عملکردهای پیچیده تصمیم گیری مغز تداخل دارد. در زمانی که روحیه منفی افراد در اوج است و مثبت اندیشی در پایین ترین حد خود است، تفکر منطقی را کم می کند.
تابز در بیانیه خبری دانشگاه اظهار داشت: «مطالعات آینده می تواند روشن کند که دقیقاً چه اتفاقی در مغز می افتد تا افراد را مستعد این نوع خطرات کند و آیا استراتژی های مبتنی بر شواهد برای بهبود خواب و کاهش بیداری شبانه می تواند به کاهش خطرات و جلوگیری از این نتایج غم انگیز کمک نماید.»

1403/03/15
12:45:49
5.0 / 5
138
تگهای خبر: پژوهشگر , زندگی , سلامت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است