یافته محققان بریتانیایی؛

ابتلای ۲۵ درصد افراد سالم بالای ۶۰ سال به بیماری دریچه قلب

ابتلای ۲۵ درصد افراد سالم بالای ۶۰ سال به بیماری دریچه قلب

به گزارش پاراسول، یک مطالعه جدید اخطار می دهد که بیماری دریچه قلب در بزرگسالان مسن بسیار شایع تر است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان گزارش می دهند که بیشتر از یک چهارم افراد سالم و بدون علایم در رده سنی ۶۰ سال و بالاتر، از قبل مبتلا به بیماری دریچه قلب شناسایی نشده بودند.
«واسیلیوس واسیلیو»، سرپرست تیم تحقیق و پروفسور بالینی پزشکی قلب در دانشکده پزشکی نورویچ آنگلیا شرقی در بریتانیا، اظهار داشت: «یافته های ما نشان داد که بیشتر از ۲۸ درصد از این بزرگسالان به شکلی بیماری دریچه ی قلب مبتلا بودند، باآنکه به صورت مطمئن در اغلب موارد خفیف بود.»
واسیلیو در بیانیه خبری دانشگاه اظهار داشت: «داده ها همینطور نشان داد که سن عامل اصلی در رابطه با این مشکلات دریچه قلب است، به این مفهوم که هر چه فرد مسن تر باشد، احتمال ابتلاء به مشکل مهم دریچه قلب بیشتر می شود.»
خون در یک جهت در قلب جریان دارد. دریچه های داخل قلب از برگشت خون بین ضربان ها جلوگیری می کنند و عملکرد مطلوب را تضمین می کنند.
بیماری دریچه قلب زمانی رخ می دهد که یک یا چند دریچه قلب مبتلا به اختلال در کار می شوند، یا به صورت کامل باز نمی شوند تا خون کافی از آن عبور کند یا به درستی بسته نمی گردد، که سبب می شود خون در جهت اشتباه نشت کند.
«مایکل فرنو»، عضو تیم تحقیق از بیمارستان رویال برومپتون در بریتانیا، اظهار داشت: «این مشکلات می تواند فشار بیشتری بر قلب وارد کند و قلب سخت تر کار کند. به مرور زمان این شرایط می تواند ریسک بیماری قلبی، سکته و سایر مشکلات قلبی را افزایش دهد.»
به گفته محققان، علایم بیماری دریچه قلب می تواند شامل تنگی نفس، درد قفسه سینه، ضعف، سرگیجه، خستگی، تورم مچ پا و پاها یا تپش قفسه سینه یا گردن باشد.
برای مطالعه جدید، محققان بیشتر از ۴۲۰۰ فرد بریتانیایی ۶۰ ساله و بالاتر را که بیماری دریچه قلب تشخیص داده نشده داشتند، را ارزیابی کردند.
شرکت کنندگان یک پرسشنامه سلامت را پر کردند، سپس تحت معاینه بالینی و سونوگرافی قلب خود قرار گرفتند.
بیماری دریچه قلب در ۲۸ درصد از آنها پیدا شد، باآنکه بیماری متوسط تا شدید تنها در ۲.۴ درصد پیدا شد.
محققان تخمین زدند که از هر ۴۲ نفر افراد ۶۰ سال و بالاتر، یک نفر به بیماری دریچه ای تشخیص داده نشده مبتلا است. این شرایط برای افراد ۷۵ سال و بالاتر به یک در ۱۵ می رسد.
واسیلیو اظهار داشت: «تشخیص بیماری دریچه بشدت به معاینات سونوگرافی قلب بستگی دارد، اما معمولا فقط در صورت گزارش علایم یا شنیده شدن صدای غیرمعمول در طول معاینه فیزیکی صورت می گیرد.»
واسیلیو اضافه کرد: «این شرایط می تواند در افراد مسن چالش برانگیز باشد چونکه علایم خفیف امکان دارد با کاهش فعالیت بدنی و اختلال در تحرک پنهان شود.»
این مطالعه نشان داده است که خیلی از افراد مسن مشکلات دریچه قلب دارند، حتی اگر هیچ علامتی از خود نشان ندهند. مطالعات بیشتری برای تعیین شیوع دقیق بیماری دریچه قلب در افراد مسن و همینطور روش های غربالگری بهتر برای شناسایی دقیق و مدیریت بیماری مورد نیاز است.


منبع:

1403/04/19
15:33:06
5.0 / 5
93
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است