معاون مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت:

عدم پذیرش سفارش وزارت بهداشت توسط سازمان لیگ

عدم پذیرش سفارش وزارت بهداشت توسط سازمان لیگ

به گزارش پاراسول معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت درباره دیدار امروز تیم های فوتبال پرسپولیس و صنعت نفت در شرایط آلودگی هوا، اظهار داشت: ما به سازمان لیگ سفارش كردیم این دیدار به تاخیر افتد و كمیته اضطرار آلودگی هوا هم آن را پذیرفت. انتظار داشتیم سازمان لیگ هم این تصمیم را بپذیرد.محسن فرهادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تاثیر مثبت مصوبات كمیته اضطرار آلودگی هوا در كاهش شاخص آلاینده ها، اظهار نمود: میانگین شاخص آلاینده های هوا در روز یكشنبه به ۱۸۴ هم رسیده بود، اما روز گذشته با مصوبات كمیته اضطرار این رقم به ۱۴۲ كاهش پیدا كرد. كاهش استفاده از خودرو و همكاری مردم در این زمینه موثر است. می توان گفت به صورت میانگین این شاخص كاهش پیدا كرده است.

وی ادامه داد: با عنایت به پیش بینی سازمان هواشناسی، از روز چهارشنبه بعدازظهر شاهد كمی بارندگی و باد خواهیم بود و امیدواریم تا آخر هفته شرایط مطلوب تر باشد. سفارش وزارت بهداشت این است كه افراد حساس مانند خردسالان، كهنسالان، بیماران قلبی و تنفسی كه وضعیت برای آنها نگران كننده تر است، تردد كمتری داشته باشند. در شرایط عادی هم كسانی كه پیشینه بیماری ندارند، بهتر است در فضای باز ورزش نكنند.

معاون فنی اداره سلامت محیط و كار وزارت بهداشت همینطور افزود: ما به سازمان لیگ سفارش كردیم مسابقه فوتبال پرسپولیس و صنعت نفت به تاخیر افتد و كمیته اضطرار آلودگی هوا هم آن را پذیرفت. انتظار داشتیم سازمان لیگ این تصمیم را بپذیرد.

وی اضافه كرد: یكی از مهم ترین دلایل این توصیه، تحرك بیشتر ورزشكاران است؛ آنها به اكسیژن بیشتری نیاز دارند و نفس های عمیق تری می كشند. در نتیجه میزان بیشتری از آلاینده ها به بدن آنها وارد می گردد. تماشگران هم ۹۰ دقیقه در فضای باز هستند و مواجهه بیشتری با آلاینده ها دارند.

فرهادی همینطور به گروه های حساس كه مجبور هستند در سطح شهر تردد كنند، سفارش كرد كه حتما از ماسك های مناسب مانند n۹۵ به درستی استفاده كنند؛ به صورتی كه ماسك با پوست تماس داشته و با استفاده از آن تنفس كنند. 

1396/09/28
17:17:41
5.0 / 5
4752
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است