یك جراح دهان، فك و صورت مطرح كرد

ضرورت توجه به گسترش كیفی رشته جراحی دهان، فك و صورت

ضرورت توجه به گسترش كیفی رشته جراحی دهان، فك و صورت

پاراسول: یك جراح دهان، فك و صورت بر ضرورت توجه به گسترش كیفی این رشته پزشكی تصریح كرد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر عطا قراجه ای - جراح دهان، فك و صورت اظهار داشت: جراحی دهان و فك و صورت از رشته های تخصصی دندانپزشكی است كه متخصصین آن، به تشخیص و درمان بیماری ها، ناهنجاری ها، دفرمیتی ها و صدمه های این ناحیه می پردازند و در صورت نیاز جهت بازسازی نقصها به وجود آمده اقدام می كنند. طیف وسیع درمان های موجود در این ناحیه سبب شده كه شش زیرشاخه برای آن تعریف شود.
وی با اشاره به اینكه جراحی تومورها، تراماها، اطفال، مفصل گیجگاهی فكی، بازسازی ها و زیبایی همچون این زیرشاخه ها هستند، اضافه كرد: آنچه در كشور ما اهمیت این رشته و زیرشاخه های آن را بیشتر می كند، آمار بالای تصادفات رانندگی و صدمه های سر و صورت در این تصادفات است.
این فلوشیپ جراحی سرطان های سر و گردن ادامه داد: تعداد قابل توجه بیماران با تومورها و پاتولوژی های مختلف در این ناحیه و اهمیت جراحی در سیر درمانی آنها از طرفی و پیچیدگی جراحی ها و بازسازی نقایص بوجود آمده از سوی دیگر، اهمیت این شاخه از جراحی برای سیستم درمانی كشور را بیشتر آشكار می كند.
وی با اشاره به اینكه آنومالی های جمجمه و فك و صورت و نوزادان متولد شده با شكاف لب و كام، گروه دیگر بیمارانی هستندكه تحت درمان در این شاخه از جراحی قرار می گیرند، اضافه كرد: افزایش تعداد پذیرش دستیار طی سال های قبل كه ناشی از نیاز رو به رشد جامعه به این رشته بوده، ضرورت توجه بیشتر به بهبود كیفیت آموزش، پژوهش و درمان در این حوزه را به دنبال دارد كه در كنگره های سالانه بازتاب یافته و می تواند تعیین كننده نقشه راه سال های بعد در این زمینه باشد.
قراجه ای اظهار نمود: بر این باوریم كه توجه هر چه بیشتر بر گسترش كیفی این تخصص و زیرشاخه های آن در قالب دوره های فلوشیپ، از ضروری ترین نیازهای حال و آینده در سیستم آموزشی، درمانی و پژوهشی كشورمان در دانشكده های پزشكی و دندانپزشكی است.
وی با اشاره به شانزدهمین كنگره جراحی دهان و فك و صورت كه ۲۴ تا ۲۷ بهمن ماه كه با رویكرد تعامل سازده كشورمان با دیگر كشورها برگزار می شود، اظهار داشت: بدون شك توانایی علمی و عملی همكاران ما در این حوزه سرآمد در منطقه است و یكی از شاخه های پیشرو علمی كشورمان در جهان به حساب می آید.
بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری این كنگره، وی اظهار داشت: امیدواریم در این چهار روز، همكاران ما بتوانند در عین عرضه مناسب دستاوردهای خود در این زمینه، در تعاملی سازنده با دانشمندان و جراحان سایر كشورهای شركت كننده، به تبادل علم و تجربیات ارزشمند خویش پرداخته و نتایج ملموس و عملی آن با بهبود كیفیت تشخیص ها و درمان ها، در زندگی هموطنان عزیزمان نمود پیدا كند.1396/11/06
17:52:01
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: درمان , علم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است